INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:45 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czechy stawiają ultimatum Rosji!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Albo 20 czeskich dyplomatów wydalonych z Rosji powróci do pracy w ambasadzie, albo Praga wyrzuci cały personel rosyjskiej placówki, informuje Deutsche Welle.

Ultimatum postawił rząd Andreja Babisza. W związku z tym rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa ostrzegła Pragę przed następstwami „szantażu”.

- reklama -

– Uprzedzamy władze czeskie o niedopuszczalności stosowania ultymatywnego tonu w stosunkach z Rosją. Praga może tak rozmawiać z NATO, ale nie z Moskwą – oświadczyła Zacharowa.

Tymczasem, jak informuje niemiecka rozgłośnia Senat Republiki Czeskiej przyjął uchwałę wzywającą premiera Andreja Babisza do wypowiedzenia Rosji układu o przyjaźni i współpracy.

Deutsche Welle przypomina, że 19 kwietnia Czechy wydaliły 18 pracowników rosyjskiej ambasady zidentyfikowanych, jako oficerowie wywiadu wojskowego GRU. W odwecie Moskwa usunęła z kraju 20 dyplomatów czeskich.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx