INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:21 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Covid-19 dotarł na Mount Everest!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Lekarze potwierdzili przypadki zakażeń koronawirusem na Mount Evereście, po decyzji Nepalu o ponownym otwarciu najwyższego szczytu świata dla zagranicznych wspinaczy, informuje UPI.

Według agencji, ze względu na stan zdrowia wielu himalaistów trzeba było przetransportować z obozu bazowego Everest do szpitala CIWEC w stolicy Nepalu Katmandu.

- reklama -

Dyrektor medyczny placówki Prativa Pandey w wywiadzie dla “The New York Times” potwierdził, że testy na covid19 wykazały u wszystkich pozytywny wynik.

– W tej chwili ministerstwo zdrowia ustala formy pomocy chorym himalaistom – powiedział Pandey.

UPI przypomina, że pierwszy sygnał o możliwości epidemii wśród wspinaczy przekazał portal Outside. Chodziło o pacjenta, u którego pierwotnie zdiagnozowano obrzęk płuc wywołany dużą wysokością. Po ewakuacji śmigłowcem do szpitala test wykazał zakażenie koronawirusem.

- reklama -

Agencja informuje, że po ostrzeżeniu medycznym wszystkie ekspedycje przybywające w obozie natychmiast rozpoczęły kwarantannę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x