INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:43 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kreml straszy Rosjan Polską

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Kreml obawia się, że Polska zabierze Rosji Kaliningrad. W odwecie straszy Polaków gułagiem za demontaż sowieckich pomników.

Co zrobić, gdy kraj nie radzi sobie z epidemią? Trzeba skierować uwagę społeczeństwa na inne problemy. Najlepiej, jeśli będą to zagrożenia, które przekują strach o życie w odwagę i patriotyzm.

- reklama -

Popularny portal Gazeta.ru poinformował, że Polacy chcą wykorzystać epidemię, żeby ukraść Rosji Kaliningrad. Zadymę wywołały komentarze w polskich sieciach społecznościowych. Skoro Kaliningradczykom grozi głód z powodu epidemii, to może w zamian za pomoc przyłączmy sobie obwód?

To prawda, mieszkańcy enklawy znaleźli się fatalnej sytuacji. Przez zamknięte granice Polski i Litwy nie można pojechać na zakupy. Z kolei na Białoruś strach jechać. Łukaszenko nie wprowadził kwarantanny i cały kraj jest już zarażony, tylko o tym nie wie. W Kaliningradzie jest już 1400 zarażonych, a prawdopodobnie dużo więcej. Tymczasem zapasy leków i żywności z Rosji są na ukończeniu.

Oburzony gubernator OK powiedział oficjalnie, że skandal wywołały polskie trolle, które chcą zasiać panikę wśród jego poddanych. Tyle że mleko się wylało i nie jest to przypadek. Jeśli z bzdury powstaje news na moskiewskim szczeblu, to znaczy, że maczała w tym palce FSB, a Kreml pozwolił mediom robić skandal.
Dlaczego? Propaganda uruchamia tematy zastępcze. Lockdown postawił Rosję na skraju ekonomicznej przepaści. Na bruk poszło 15 mln pracowników, a osłon socjalnych jak nie było, tak nie ma. Epidemia załamuje służbę zdrowia. Olbrzymi kraj pokryły ogniska zarazy, którymi są szpitale. W tym tempie za dwa tygodnie cały personel medyczny znajdzie się na kwarantannie.

- reklama -

Najwyraźniej Kreml szykuje nową wojnę medialną z Polską. „Obawom” o aneksję Kaliningradu przyszedł w sukurs minister obrony. Siergiej Szojgu wydał rozkaz prawnego ścigania sprawców demontażu sowieckich pomników zniewolenia, usuwanych w byłych państwach satelickich ZSRR. Od tej pory każdy polityk i samorządowiec w Polsce może zostać w Rosji osądzony i zesłany do łagru.

Fałszowanie epidemicznych statystyk najwyraźniej już nie pomaga. Kreml najwyraźniej boi się buntu Rosjan i gotów jest zaatakować Polskę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!