INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:35 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Głośno o tym we Francji. Rozpoczął się proces francuskiego aktywisty BLM

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Francuski działacz na rzecz praw czarnych Franco Lollia stanął przed paryskim sądem za dewastację pomnika historii, informuje Associated Press.

Aktywista oblał czerwoną farbą pomnik ku czci Jean-Baptiste Colberta, nazywając swój wyczyn aktem potępiania głęboko zakorzenionego rasizmu.

- reklama -

Agencja przypomina, że XVII-wieczny minister był autorem regulaminu postępowania z niewolnikami we francuskich koloniach.

Zdaniem działacza, Colbert popełnił zbrodnię przeciwko ludzkości. Stwierdził, że jego pomnik przed gmachem parlamentu wskazuje, że państwo francuskie – jest wewnętrznie negrofobiczne, a obecność posągu pluje w twarz wszystkim ludziom.

AP przekazuje, że podczas dewastacji Lollia był ubrany w bluzę z napisem „Brygada Anty-Negrofobii”. Wzywał do zbrojnej walki z rasizmem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x