INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:16 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Głośno o tym we Francji. Rozpoczął się proces francuskiego aktywisty BLM

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Francuski działacz na rzecz praw czarnych Franco Lollia stanął przed paryskim sądem za dewastację pomnika historii, informuje Associated Press.

Aktywista oblał czerwoną farbą pomnik ku czci Jean-Baptiste Colberta, nazywając swój wyczyn aktem potępiania głęboko zakorzenionego rasizmu.

- reklama -

Agencja przypomina, że XVII-wieczny minister był autorem regulaminu postępowania z niewolnikami we francuskich koloniach.

Zdaniem działacza, Colbert popełnił zbrodnię przeciwko ludzkości. Stwierdził, że jego pomnik przed gmachem parlamentu wskazuje, że państwo francuskie – jest wewnętrznie negrofobiczne, a obecność posągu pluje w twarz wszystkim ludziom.

AP przekazuje, że podczas dewastacji Lollia był ubrany w bluzę z napisem „Brygada Anty-Negrofobii”. Wzywał do zbrojnej walki z rasizmem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx