INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:26 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Za atakiem na amerykańskie rurociągi stoją rosyjscy hakerzy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Joe Biden oświadczył, że ataku na system informatyczny Colonial Pipeline dokonali hakerzy żyjący w Rosji, informuje Reuter.

– Mamy poważne dowody, aby sądzić, że przestępcami są Rosjanie – podkreślił Biden, dodając, że na razie brak informacji o powiązaniach szantażystów z Kremlem.

- reklama -

Natomiast według Associated Press, amerykańskie służby specjalne zidentyfikowały sprawców ataku na rurociągi, jako grupę DarkSide. Za pomocą wirusa hakerzy zaszyfrowali dostęp do paneli sterowania transportami ropy naftowej.

Z kolei serwis Bloomberg poinformował, że zarząd firmy energetycznej już wypłacił przestępcom 5 mln dol. za klucze umożliwiające ponowny dostęp do systemu informatycznego.

Agencje przypominają, że atak wywołał ogromne straty, a przede wszystkim niedobory paliw w stanach Wschodniego Wybrzeża USA.

- reklama -

Prezydent USA ostrzegł, że choć transport benzyn wznowiono, to przywrócenie odpowiedniego poziomu dostaw potrwa jeszcze kilka dni.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x