INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:29 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

TSUE nakazał Polsce wstrzymanie wydobycia węgla!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej poparł wniosek Czech i nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych – czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału.

- reklama -

Czechy uważają, że działalność kopalni Turów negatywnie wpływa na tamtejsze tereny, gdzie obniża się poziom wód gruntowych.

Kopalnia Turów jest jednym z najważniejszych i największych zakładów przemysłowych w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx