INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:20 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Premier czyta Tintina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Służby prasowe Downing Street poinformowały, że premier Boris Johnson wyszedł już ze szpitala, w którym znalazł się w ubiegłą niedzielę. Na poprawę samopoczucia premier czyta Tintina.

Przez trzy dni szef brytyjskiego rządu znajdował się na oddziale intensywnej terapii, z którego wyszedł dopiero w miniony czwartek. Po wyjściu ze szpitala premier nagrał niezwykle osobiste przemówienie, w którym podziękował brytyjskiej służbie zdrowia za uratowanie mu życia.

- reklama -

Obecnie Johnson przebywa w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich szefów rządu. Nie przystąpił jednak do pełnienia obowiązków związanych z funkcją premiera Zjednoczonego Królestwa, co wywołuje pewne obawy o to, kto faktycznie rządzi dziś w Wielkiej Brytanii.

Koronowirusa zdiagnozowano u Johnsona 26 marca. Mimo choroby premier prowadził nadal on-line posiedzenia rządu. W szpitalu znalazł się dopiero 5 kwietnia, kiedy objawy choroby znacznie się pogorszyły. Trafił wtedy na oddział intensywnej terapii.

Premier czyta Tintina

Jak donoszą brytyjskie media, kiedy tylko w szpitalu premier poczuł się lepiej, zaczął czytać tomik komiksowych przygód Tintina. Książki z bohaterem stworzonym przez belgijskiego rysownika Georges’a Remi jeszcze w latach 20. XX w. do szpitala Św. Tomasza dostarczyła rodzina Johnsona.

- reklama -

Johnson miał polubić Tintina jeszcze w dzieciństwie. Komiks regularnie czytał także w latach 90., kiedy był korespondentem brytyjskiej prasy w Brukseli. Książkę w oryginalnej francuskiej wersji językowej znaleziono w jego samochodzie podczas kampanii o przywództwo w Partii Konserwatywnej.

Zobacz także: Wzrost czytelnictwa. Nieoczekiwany efekt koronawirusa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!