INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:19 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hiszpania uruchamia ratunkowy program „Arka Noego”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Ze względu na ogromny problem biedy i bezdomności rząd w Madrycie uruchomił program „Arka Noego”. Każdy Hiszpan pozbawiony środków do życia otrzymał prawo bezpłatnego zamieszkania w wyznaczonych hotelach i pensjonatach. W ten sposób władze chcą wziąć pod kontrolę rosnącą grupę ryzyka, a zarazem pomóc branży turystycznej.

Ministerstwo zdrowia uruchomiło oryginalny program walki z epidemią. Każdy Hiszpan, który nie ma warunków do samoizolacji może skorzystać ze specjalnej oferty noszącej nazwę „Arka Noego”.

- reklama -

Madryt oferuje każdemu potrzebującemu miejsce w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Ze względu na epidemię przemysł turystyczny i rekreacyjny ponosi ogromne straty. Infrastruktura rozbudowana na potrzeby 80 mln turystów z całego świata, którzy rocznie odwiedzają Hiszpanię, stoi obecnie niewykorzystana. Dlatego ministerstwo zdrowia pokryje koszty pobytu każdego obywatela spełniającego sanitarne kryteria. Chodzi głównie u osoby bezdomne i pozbawione środków do życia.

Zdaniem urzędników brak pieniędzy na wynajęcie własnego lokum jest szczególną barierą w pokonaniu epidemii. Ludzie nieposiadający warunków do indywidualnej lub rodzinnej kwarantanny są najbardziej narażeni na zakażenie. Stanowią jednocześnie największe niebezpieczeństwo dla innych.
Zasada programu jest więc prosta. Każdy potrzebujący zgłasza się do władz sanitarnych, które kierują daną osobę do najbliższego miejsca zakwaterowania. Pobyt jest całkowicie bezpłatny, z wyjątkiem zaspokajania takich potrzeb jak używki.

W ten sposób hiszpańskie władze chcą uszczelnić kwarantannę o osoby, u których testy wykazały obecność koronawirusa, z powodu bezdomności stają się zaś lokalnymi rozsadnikami epidemii.

- reklama -

Według informacji Deutsche Welle pilotażowy program testujący skuteczność „Arki Noego” uruchomił Madryt. Tamtejsze hotele oczekują napływu gości, podobnie jak infrastruktura turystyczna Nawarry i Balearów. Gotowość włączenia do projektu zgłosiły autonomiczne prowincje Walencja i Aragonia. Inne regiony Hiszpanii oczekują na transze finansowe z ministerstwa zdrowia.
Z informacji niemieckiej stacji wynika, że z „Arki Noego” zamierzają skorzystać nie tylko osoby samotne osoby, ale całe rodziny. Poza kwestiami materialnymi jednym z ważnych kryteriów jest dostęp do środków ochrony sanitarnej zapewnianych przez władze.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!