INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:24 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemiczny dramat w Rosji. Ilość zakażeń jest na poziomie grudnia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Gdy Covid-19 cofa się wielu częściach świata, Rosja odnotowuje tragiczny wzrost zakażeń i zgonów, informuje agencja UPI.

Według portalu Worldometers.info. globalna liczba zgonów spadła o 10 proc. natomiast infekcji o 5 proc. Tymczasem w Rosji nastąpił wzrost śmiertelnych przypadków o 10 proc. i zakażeń o prawie 40 proc.

- reklama -

W ubiegłym tygodniu padł dobowy rekord 18 tys. przypadków infekcji i 466 zgonów. Tym samym Rosja osiągnęła poziom epidemiczny nie notowany od grudnia ubiegłego roku.

W szczególnie niebezpiecznej sytuacji znajduje się stolica kraju, którą zaatakowała wysoce zaraźliwa mutacja nazwana moskiewską.

W innych regionach spustoszenie sieje wariant Delta. Na Syberii czas oczekiwanie na przyjęcie pacjenta wzrósł do 8 godzin. W Nowosybirsku przed szpitalami stoją sznury karetek.

- reklama -

Z kolei Północy Kaukaz, gdzie sytuacja epidemiczna wyszła spod kontroli sięga po drastyczne metody powstrzymania zakażeń. W Dagestanie policja utworzyła kordony sanitarne wokół wsi całkowicie opanowanych przez Covid-19.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x