INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:47 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Były prezydent RPA trafi do więzienia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Jacob Zuma usłyszał wyrok 15 miesięcy więzienia za niestawienie się przed Sądem Konstytucyjnym, w związku ze śledztwem korupcyjnym we własnej sprawie, poinformowała agencja UPI.

Zarzuty dotyczą okresu urzędowania w latach 2009-2018.

- reklama -

Były prezydent otrzymał sądowy nakaz stawienia się i współpracy ze składem sędziowskim. Zuma nie tylko nie pojawiał się na przesłuchaniach, ale także całkowicie zignorował postępowanie.

W związku z tym Sąd Konstytucyjny uznał go winnym lekceważenia prawa, dając 5 dni na zmianę decyzji lub stawienie się w areszcie.

Sam Zuma nie przyznaje się do odpowiedzialności za korupcję, oszustwa, ściąganie haraczy i pranie brudnych pieniędzy, twierdząc, że oskarżenia są motywowane politycznie.

- reklama -

Agencja UPI przypomina, że Jacob Zuma to bliski współpracownik Nelsona Mandeli i jeden z przywódców Afrykańskiego Kongresu Narodowego, który doprowadził do zakończenia epoki apartheidu.

W 2018 r. pod wpływem ujawnionych afer korupcyjnych został usunięty z partii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx