INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:33 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ukraina europejskim potentatem w handlu skradzionymi rowerami

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Do takich ustaleń doszła Deutsche Welle w toku dziennikarskiego śledztwa. Niemiecka policja szacuje, że złodzieje kradną corocznie ok. 250 tys. rowerów, w tym coraz częściej dwukołowce klasy premium oraz elektryczne.

Według ekspertów, nawet 100 tys. takich pojazdów trafia na Ukrainę, w której kwitnie nowy sektor – handlu używanymi rowerami z UE i Niemiec – rozgłośnia cytuje jedno z tysięcy ogłoszeń w Internecie.

- reklama -

Jak ustalili niemieccy dziennikarze, w 2020 r. import nowych rowerów do tego kraju był szacowany na 21 mln dol. Koszty sprowadzenia czynią jednak dwukołowce zbyt drogimi na kieszeń przeciętnego mieszkańca.

Dlatego bezkonkurencyjne cenowo są skradzione pojazdy. Kijowski korespondent rozgłośni udowodnił, że niemal wszystkie używane rowery z Niemiec, są sprzedawane na Ukrainie po zaniżonych cenach i bez jakiejkolwiek dokumentacji.

Na rynku skradzionych rowerów dominują modele warte od kilkuset do kilku tysięcy euro, a przemytnicy zarabiają na jednym dwukołowców 200-300 euro.

- reklama -

– Ukraina stała się potentatem na skalę byłego ZSRS – twierdzi Deutsche Welle, ponieważ rowery trafiają następnie do Rosji, na Białoruś i do Kazachstanu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx