INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:55 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hakerzy żądają 70 mln dolarów. Zagrożony milion komputerów

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Cybernetyczna grupa przestępcza odpowiedzialna za piątkowy atak hakerski w USA i Europie chce dokonać kolosalnego wymuszenia, informuje Deutsche Welle.

Grupa znana pod nazwą „REvil cybercrime” opublikowała na swoim blogu żądanie okupu, domagając się 70 mln dol. w bitcoinach. Jest to warunek udostępnienia – głównego klucza – do wszystkich zablokowanych komputerów.

- reklama -

Eksperci z amerykańskiej firmy bezpieczeństwa IT Recorded Future uważają, że wiadomość jest autentyczna.

Niemiecka rozgłośnia przypomina, że w jednym z największych ataków dla okupu mogły zostać sparaliżowane systemy komputerowe tysięcy firm z całego świata.

W USA problem dotknął, co najmniej 200 przedsiębiorstw. Napad miał również reperkusje w Europie. W Szwecji sieć supermarketów COOP musiała zamknąć 800 sklepów z powodu zawirusowanych kas fiskalnych. Atak dotknął również tysiące komputerów w Niemczech.

- reklama -

Według Deutsche Welle, „REvil” wykorzystała lukę w zabezpieczeniach amerykańskiego dostawcy usług IT Kaseya. Przestępcy twierdzą, że zainfekowali ponad milion komputerów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x