INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:10 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosja grozi, że zaatakuje brytyjskie okręty!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

– Możemy zaatakować jeśli brytyjska marynarka wojenna dopuści się na Morzu Czarnym takiej samej prowokacji, w jakiej brał udział niszczyciel HMS Defender, oświadczył MSZ Rosji

Cytowany przez agencję TASS wiceminister Siergiej Riabkow zagroził, że Moskwa użyje siły przeciwko kolejnemu intruzowi naruszającemu rosyjskie wody terytorialne.

- reklama -

– Lepiej traktować Morze Czarne jako pokojowy akwen, a nie ulegać rewanżystowskim nastrojom, którymi dyszą kijowskie elity – oświadczył Riabkow.

Wiceminister dodał, że – Wielka Brytania ma zwyczaj wtórowania ukraińskim pretensjom, a jej śladem idą USA i pozostałe państwa NATO.

– Taką postawę widać na przykładzie manewrów Sea Breeze-2021 prowadzonych obecnie przez NATO na Morzu Czarnym – wyjaśnił Riabkow.

- reklama -

TASS przypomina, że do incydentu, w którym brał udział HMS Defender doszło 23 czerwca. Zdaniem Moskwy brytyjska jednostka celowo wtargnęła na wody wokół Krymu, co zmusiło siły rosyjskie do otwarcia ognia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x