INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

09:30 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zawiesili nauczyciela po 25-latach pracy! Powód jest po prostu kuriozalny!

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Hiszpański nauczyciel został zawieszony w obowiązkach na pół roku za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie, żeńska i męska, przekazał portal dorzeczy.pl.

Jesús Luis Barrón López, nauczyciel biologii w liceum ogólnokształcącym został ukarany przez inspektor rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Utracił również dużą część wynagrodzenia.

- reklama -

Według raportu rady ds. edukacji, poglądy nauczyciela biologii są – homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wykazując pogardę dla innych płci.

López, nauczyciel z 25-letnim stażem wyjaśnił, że w ramach lekcji o seksualności, na którą otrzymał zgodę dyrekcji, opowiedział jedynie swoim uczniom o różnicach w kodzie DNA pomiędzy płciami.

Mężczyźni rodzą się z chromosomami XY, a kobiety z chromosomami XX i chociaż mogą poddać się operacji zmiany płci, genetycznie zawsze będą mieli pierwotny kod genetyczny.

- reklama -

Kilka dni później nauczyciel otrzymał naganę od dyrektorki szkoły, u której rzekomo interweniowali rodzice niezadowoleni z prezentowanych treści.

López zapewnił, że jest gotów przeprosić, jeżeli zranił czyjeś uczucia, ale podkreślił, że opierał się na dowodach naukowych.

Złożył również sądowy pozew w związku z prześladowaniem ideologicznym. Reprezentuje go organizacja Prawników Chrześcijańskich.

- reklama -

– Chcą uciszyć mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy myślenie totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku – oświadczył mediom López.

– To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła – dodał.

Nauczyciel uznał zawieszenie za szykanę. Twierdzi, że w jego szkole bez zgody rodziców organizowano ideologiczne zajęcia, na których pokazywano dzieciom demoralizujące materiały graniczące z pornografią.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Fałszywe dane w raporcie Ministerstwa Zdrowia. „Doszło do zaniedbania przez lekarzy”

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia doczekała się kolejnego zwrotu. Tym razem wina została zrzucona na lekarzy pracujących na oddziałach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x