INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:32 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Timmermans szykuje rewolucję! Wszyscy Europejczycy będą żyć inaczej i on do tego doprowadzi

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Nawyki i przyzwyczajenia mieszkańców Europy zmienią się o 180 stopni? Być może tak, jeśli tylko wejdzie w życie plan ekologiczny szykowany przez wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

W rozmowie z włoską gazetą “La Repubblica”, polityk mówił o założeniach Zielonego Ładu, które muszą mieć wymiar społeczny.

Jakie to pomysły?

UE stworzy nowy Społeczny Fundusz Działań na rzecz Klimatu. Przyszłością ma być odejście od paliw kopalnianych, przy zapewnieniu alternatywnych źródeł energii, czy plan ograniczenia produkcji aut spalinowych.

Bogaci zawsze spadną na cztery łapy. Inni nie. Podejmujemy te działania właśnie z myślą o tych, którzy nie mają takich samych możliwości jak ludzie zamożni. Zielony Ład albo będzie społeczny, albo w ogóle go nie będzie – zapowiedział Timmermans w rozmowie z “La Repubblica”.

W ocenie holenderskiego polityka, ten kto produkuje więcej zanieczyszczeń – będzie płacił więcej.

Tak. I musimy ten system zastosować również w transporcie, żegludze, ogrzewaniu domów. Wiemy już także, że obecne instrumenty nie wymusiły wystarczających postępów na sektorze motoryzacyjnym. Emisje generowane przez transport wzrosły. Dlaczego więc nie użyć skuteczniejszych metod, które będą w stanie korygować wpływ na środowisko, ale nie kosztem ubóstwa energetycznego?– pyta wiceszef KE.

Źródło: “La Repubblica”/wyborcza.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x