INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:25 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Co wiedzą lekarze?! Ich zdaniem znoszenie restrykcji covidowych jest nieodpowiedzialne!

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Decyzja brytyjskiego premiera Borisa Johnsona o zniesieniu od poniedziałku restrykcji covidowych w Anglii jest nieodpowiedzialna i ryzykowna – oświadczyło we wtorek Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarskie (BMA).

“To nieodpowiedzialne i szczerze mówiąc ryzykowne, że rząd postanowił trzymać się planu zniesienia 19 lipca pozostałych ograniczeń wprowadzonych z powodu Covid-19. BMA wielokrotnie ostrzegało przed szybko rosnącym wskaźnikiem zakażeń i paraliżującym wpływem, jaki hospitalizacje związane z Covid-19 nadal wywierają na NHS (publiczną służbę zdrowia – PAP). Nie tylko popychają personel na skraj wytrzymałości, ale także zwiększają już i tak długie czasy oczekiwania na planowe zabiegi” – powiedział przewodniczący BMA dr Chaand Nagpaul.

“Premier wielokrotnie podkreślał znaczenie powolnego i ostrożnego podejścia (do znoszenia restrykcji – PAP). Ale w rzeczywistości rząd odrzuca całą ostrożność, znosząc wszystkie przepisy za jednym zamachem – z potencjalnie druzgocącymi tego konsekwencjami” – dodał.

W poniedziałek po południu Johnson potwierdził, że 19 lipca w Anglii nastąpi przejście do czwartego, ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu, co będzie oznaczało zniesienie niemal wszystkich prawnie obowiązujących restrykcji wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii. Zastrzegł jednocześnie, że nie może to oznaczać rezygnacji z zachowywania ostrożności, a mimo zniesienia prawnego wymogu zasłaniania nosa i ust rząd będzie zalecał noszenie maseczek w zatłoczonych zamkniętych przestrzeniach publicznych, np. w transporcie publicznym, i zachęcał organizatorów imprez masowych do stosowania certyfikatów covidowych.

W poniedziałek podano, że według SAGE, naukowej grupy doradczej ds. sytuacji kryzysowych, szczyt trzeciej fali pandemii w Wielkiej Brytanii nastąpi nie wcześniej niż w połowie sierpnia, a w tym czasie można oczekiwać, że liczba osób przyjmowanych do szpitali sięgnie 1000-2000 dziennie, zaś zgonów 100-200 dziennie.

Od sześciu dni dobowe bilanse wykrywanych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekraczają 30 tys., co jest powrotem do poziomów z końca stycznia, choć liczby osób przyjmowanych do szpitali i umierających z powodu Covid-19 rosną znacznie wolniej. Rząd argumentuje, że lato jest najlepszym czasem na zniesienie restrykcji i jeśli nie stanie się to teraz, później będzie to jeszcze trudniejsze albo wręcz niemożliwe.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ akl/

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Polacy urządzą Tuskowi zimny prysznic?

Wydaje mi się, że Polacy coraz wyraźniej dostrzegają aktywną rolę Niemiec dążących do obalenia polskiego rządu, który przecież ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x