INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:54 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Setki tysięcy sierot. Straszliwe skutki COVID-19

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

W wyniku pandemii koronawirusa ponad 1,5 mln dzieci na całym świecie straciło rodzica, dziadka lub innego krewnego, zmarłych na covid19, informuje agencja UPI za magazynem medycznym „The Lancet”.

Jak wskazują wyniki badania analizującego 14 miesięcy pandemii, ponad milion dzieci zostało osieroconych przez jednego lub oboje rodziców. Kolejnych 500 tys. doświadczyło śmierci dziadka, babci lub krewnego mieszkającego z dzieckiem pod jednym dachem.

- reklama -

– 1,5 miliona dzieci stało się tragiczną, przeoczoną konsekwencją 3 milionów zgonów covid19 na całym świecie, a liczba pokrzywdzonych będzie nadal rosła – powiedziała współautorka badania dr Susan Hillis.

– Nasze odkrycie wskazuje na pilną potrzebę nadania priorytetu tym dzieciom oraz zainwestowania w programy ochrony i wsparcia działające wiele lat – podkreśliła epidemiolog.

UPI przypomina, że zgodnie z szacunkami ONZ do czasu wybuchu pandemii w marcu 2020 r. na świecie żyło 140 mln osieroconych dzieci.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Merkel i Putin podpisali nowy pakt Ribbentrop-Mołotow

Uaktywniła się Angela Merkel. W dodatku zachowuje się tak, jakby nowy pakt Ribbentrop-Mołotow został już podpisany. Ostatnio oświadczyła, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx