INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:52 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Urodziny bez salutu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Po raz pierwszy od trwającego od 1952 r. panowania Elżbiety II urodziny królowej miną bez uroczystego artyleryjskiego salutu.

Monarchini, która we wtorek 21 kwietnia skończy 94 lata, nie uważała za stosowne, by jej rocznicę tradycyjnie świętować podczas pandemii koronawirusa. Nie będzie także zwyczajowej defilady i parady lotniczej. Uroczystości zostały oficjalnie anulowane i nie ma ich zastępczych terminów. – Jest to zgodne z życzeniem królowej – poinformował rzecznik Pałacu Buckingham.

- reklama -

Sędziwa królowa swoje urodziny spędzi w zamku Windsor, w towarzystwie liczącego sobie 98 lat księcia Filipa. Przebywa tam od 19 marca, pozostając w ciągłym elektronicznym kontakcie z członkami rodziny i rządem. Z premierem Borisem Johnsonem, zanim ten nie trafił do szpitala, rozmawiała telefonicznie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykułEpidemia: obrona Waszyngtonu
Następny artykułŚwiat oskarża Chiny
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!