INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:47 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczna liczba przeciwników szczepień w Hiszpanii! Koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś” w sprawie szczepionek?

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

W Hiszpanii jest od kilku do kilkunastu milionów osób przeciwnych szczepieniu się przeciwko Covid-19 – wynika z szacunków mediów, powołujących się na dane służb medycznych tego kraju i ośrodków badawczych.

Jak poinformował w czwartek specjalistyczny portal Redaccion Medica, wśród obywateli Hiszpanii powyżej 50. roku życia niechętnych szczepieniom jest ponad 1,3 mln osób.

- reklama -

Przypominając, że właśnie w tym przedziale wiekowym notowanych jest najwięcej zgonów po infekcji koronawirusem, portal wskazał, że w grupie tej dotychczas nie stawiło się na szczepienia lub odmówiło ich przyjęcia 7,3 proc. osób.

Tymczasem według portalu Newtral również wśród osób mających mniej niż 50 lat nie brakuje ludzi negujących potrzebę szczepienia się przeciwko Covid-19.

Z opublikowanego przez portal badania Hiszpańskiej Fundacji na rzecz Nauki i Technologii (FECYT) wynika, że w czerwcu średnio 33 proc. ankietowanych w różnych grupach wiekowych twierdziło, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.

- reklama -

Wśród uczestników badania 11 proc. uważało, że koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś” w sprawie szczepionek, zaś 25 proc. wskazywało, że “tajne organizacje” wpływają na ważne decyzje polityczne, w tym te dotyczące szczepień.

Przedstawiciele FECYT zwracają też uwagę na dużą aktywność antyszczepionkowców w internecie. Autorzy sondażu odnotowali, że aż 58 proc. ankietowanych otrzymało informację sugerującą, aby nie brali udziału w szczepieniach.

Marcin Zatyka (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx