INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:16 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczna liczba przeciwników szczepień w Hiszpanii! Koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś” w sprawie szczepionek?

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W Hiszpanii jest od kilku do kilkunastu milionów osób przeciwnych szczepieniu się przeciwko Covid-19 – wynika z szacunków mediów, powołujących się na dane służb medycznych tego kraju i ośrodków badawczych.

Jak poinformował w czwartek specjalistyczny portal Redaccion Medica, wśród obywateli Hiszpanii powyżej 50. roku życia niechętnych szczepieniom jest ponad 1,3 mln osób.

- reklama -

Przypominając, że właśnie w tym przedziale wiekowym notowanych jest najwięcej zgonów po infekcji koronawirusem, portal wskazał, że w grupie tej dotychczas nie stawiło się na szczepienia lub odmówiło ich przyjęcia 7,3 proc. osób.

Tymczasem według portalu Newtral również wśród osób mających mniej niż 50 lat nie brakuje ludzi negujących potrzebę szczepienia się przeciwko Covid-19.

Z opublikowanego przez portal badania Hiszpańskiej Fundacji na rzecz Nauki i Technologii (FECYT) wynika, że w czerwcu średnio 33 proc. ankietowanych w różnych grupach wiekowych twierdziło, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.

- reklama -

Wśród uczestników badania 11 proc. uważało, że koncerny farmaceutyczne “ukrywają coś” w sprawie szczepionek, zaś 25 proc. wskazywało, że “tajne organizacje” wpływają na ważne decyzje polityczne, w tym te dotyczące szczepień.

Przedstawiciele FECYT zwracają też uwagę na dużą aktywność antyszczepionkowców w internecie. Autorzy sondażu odnotowali, że aż 58 proc. ankietowanych otrzymało informację sugerującą, aby nie brali udziału w szczepieniach.

Marcin Zatyka (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x