INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:59 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie tylko Covid-19. Odmiana Eboli znowu w Afryce!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Władze sanitarne Afryki Zachodniej ogłosiły pierwszy śmiertelny przypadek wirusa Marburg, informuje Associated Press.

Zgon, co najmniej jednej osoby w Gwinei, z powodu gorączki krwotocznej potwierdziła oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia.

- reklama -

Według AP, Marburg zaatakował ten sam region Gwinei, w którym 5 lat temu rozpoczęła się epidemia Eboli. W latach 2015-2016 infekcja zabiła, co najmniej 11 tys. osób.

Agencja przypomina, że wirus Marburg należy do rodziny Ebola, a poprzednie epidemie wybuchły w Angoli, Kongo, Kenii, RPA i Ugandzie.

Epidemie Marburga zaczynają się, gdy zarażone zwierzę, takie jak małpa lub nietoperz owocożerny, przekazuje wirusa człowiekowi. Następnie infekcja przenosi się z człowieka na człowieka poprzez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zakażonej.

- reklama -

Objawy Marburga obejmują wysoką gorączkę i bóle mięśni, a następnie krwawienie z oczu i uszu. Nie ma skutecznego leku ani szczepionki przeciwko tej grupie wirusów.

– Potencjał rozprzestrzeniania się wirusa Marburg na ogromną skalę oznacza, że ​​musimy go powstrzymać – powiedział dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx