INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:10 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie tylko Covid-19. Odmiana Eboli znowu w Afryce!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Władze sanitarne Afryki Zachodniej ogłosiły pierwszy śmiertelny przypadek wirusa Marburg, informuje Associated Press.

Zgon, co najmniej jednej osoby w Gwinei, z powodu gorączki krwotocznej potwierdziła oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia.

- reklama -

Według AP, Marburg zaatakował ten sam region Gwinei, w którym 5 lat temu rozpoczęła się epidemia Eboli. W latach 2015-2016 infekcja zabiła, co najmniej 11 tys. osób.

Agencja przypomina, że wirus Marburg należy do rodziny Ebola, a poprzednie epidemie wybuchły w Angoli, Kongo, Kenii, RPA i Ugandzie.

Epidemie Marburga zaczynają się, gdy zarażone zwierzę, takie jak małpa lub nietoperz owocożerny, przekazuje wirusa człowiekowi. Następnie infekcja przenosi się z człowieka na człowieka poprzez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zakażonej.

- reklama -

Objawy Marburga obejmują wysoką gorączkę i bóle mięśni, a następnie krwawienie z oczu i uszu. Nie ma skutecznego leku ani szczepionki przeciwko tej grupie wirusów.

– Potencjał rozprzestrzeniania się wirusa Marburg na ogromną skalę oznacza, że ​​musimy go powstrzymać – powiedział dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x