INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:51 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nadchodzi katastrofa? Najwięcej zakażeń koronawirusem od końca maja

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu ostatniej doby w Norwegii odnotowano 666 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od 22 maja – poinformował w środę Norweski Instytut Zdrowia Publicznego. Mimo rosnącej liczby infekcji rząd zapowiedział zniesienie wszystkich restrykcji pod koniec września.

Według danych norweskich władz zdrowotnych wzrost liczby zakażeń obserwowany jest w 61 gminach. W Oslo w ciągu ostatniej doby potwierdzono 121 infekcji, o 37 więcej niż we wtorek. W tym okresie w Bergen odnotowano 103 zachorowania. W środę władze tego miasta władze ogłosiły wprowadzenie lokalnych obostrzeń, m.in. obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych.

- reklama -

Jak wskazuje Norweski Instytut Zdrowia Publicznego, “konsekwencje nasilonego rozprzestrzeniania się infekcji są teraz mniejsze z uwagi na zaszczepienie najbardziej zagrożonych grup”. “Najbardziej zagrożone są osoby niezaszczepione” – podkreślono.

Obie dawki preparatu przeciw Covid-19 przyjęło do tej pory ponad 2 mln mieszkańców Norwegii. W tym tygodniu władze umożliwiły rozpoczęcie szczepień wśród osób młodych.

Premier Norwegii Erna Solberg w rozmowie z dziennikiem “VG” zapowiedziała zniesienie wszystkich restrykcji, czyli m.in. konieczności zachowywania dystansu społecznego czy limitów uczestników zgromadzeń, pod koniec września. “Wtedy cała dorosła populacja kraju otrzyma drugą dawkę i będziemy mogli żyć normalnie” – powiedziała Solberg.

- reklama -

Według szefowej rządu liczba zakażeń koronawirusem będzie rosnąć w najbliższych tygodniach, a wirus nie zniknie. “Będziemy musieli nauczyć się lepiej śledzić kontakty i reagować na występowanie nowych wariantów koronawirusa” – dodała.(PAP)

zys/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx