INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:08 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy w przypadku rosyjskiej agresji Polska i Litwa wytrzymają 100 godzin?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański magazyn – The National Interest – uważa, że sukces hipotetycznej inwazji Rosji na kraje bałtyckie i Polskę będzie zależał od ich pokonania w mniej niż 100 godzin.

Dziennikarz Sebastien Roblin przedstawił prognozę, z której wynika, że Moskwa może zdecydować się na atak tylko wtedy, gdy odczuje brak zdolności reakcji, a więc determinacji NATO.

- reklama -

Autor podkreślił, że w takim scenariuszu wojska rosyjskie przebiją korytarz suwalski – odcinek granicy polsko-litewskiej o długości około 100 km.

Korytarz suwalski może okazać się – piętą achillesową NATO w przypadku konfliktu z Moskwą – napisał Roblin.

Wcześniej pułkownik sił powietrznych USA Mark Ganzinger w artykule opublikowanym przez – Defense News – przewidział porażkę NATO w jednoczesnej wojnie z Rosją i Chinami. Jego zdaniem Pentagon wybrał złą strategię rozwoju sił zbrojnych.

- reklama -

Stany Zjednoczone nie będą miały dość siły, aby odeprzeć atak dwóch przeciwników i powstrzymać atak nuklearny. Według Ganzingera aby odnieść sukces w wojnie z Rosją i Chinami, USA potrzebna jest armia zdolna do prowadzenia ofensywy w głąb terytorium wroga i wykonywania precyzyjnych uderzeń na dużą skalę.

– Niepowodzenie w powstrzymaniu Chin przed inwazją na Tajwan może doprowadzić do degradacji potęgi militarnej Stanów Zjednoczonych na Pacyfiku. Podobnie udana rosyjska inwazja na Polskę i kraje bałtyckie może zniszczyć NATO – wyjaśnił ekspert.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx