INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:09 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Afgański ruch oporu prosi Zachód o pomoc

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Afgański ruch oporu w jedynym niezajętym przez talibów regionie Pandższir zaapelował do Zachodu o wsparcie bronią, poinformował „The Washington Post”.

Prośbę wyraził syn bohatera narodowego Afganistanu, legendarnego dowódcy walczącego z sowietami Ahmada Szach Masouda, którego gazeta nazywa przywódcą Afgańskiego Frontu Oporu.

- reklama -

Jak podkreślił Afgańczyk – Chociaż nasi sojusznicy opuścili pole bitwy, Stany Zjednoczone wciąż mogą być – wielkim arsenałem demokracji.

Ponadto przywódca ruchu oporu powiedział, że liczni żołnierze armii afgańskiej odpowiedzieli na jego apel wzywający do walki z talibami i obecnie zmierzają do Pandższir z ocalonym sprzętem wojskowym.

Według ekspertów – The Washington Post – Los afgańskich powstańców zależy od tego, jak brutalnie będą rządzili talibowie oraz gotowości zachodnich partnerów do udzielenia pomocy.

- reklama -

– Jednak w obecnej chwili afgańskie siły zbrojne są zniszczone, a ewentualni przywódcy rebeliantów albo zginęli, albo uciekli zagranicę lub rozpoczęli negocjacje z talibami – komentuje dziennik.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Spółki technologiczne bombami z opóźnionym zapłonem

Słynny na Wall Street fundusz inwestujący w spółki technologiczne, stworzony przez Cathie Wood jest zagrożony upadkiem, informuje serwis Bloomberg....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x