INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:19 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Afgański ruch oporu prosi Zachód o pomoc

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Afgański ruch oporu w jedynym niezajętym przez talibów regionie Pandższir zaapelował do Zachodu o wsparcie bronią, poinformował „The Washington Post”.

Prośbę wyraził syn bohatera narodowego Afganistanu, legendarnego dowódcy walczącego z sowietami Ahmada Szach Masouda, którego gazeta nazywa przywódcą Afgańskiego Frontu Oporu.

- reklama -

Jak podkreślił Afgańczyk – Chociaż nasi sojusznicy opuścili pole bitwy, Stany Zjednoczone wciąż mogą być – wielkim arsenałem demokracji.

Ponadto przywódca ruchu oporu powiedział, że liczni żołnierze armii afgańskiej odpowiedzieli na jego apel wzywający do walki z talibami i obecnie zmierzają do Pandższir z ocalonym sprzętem wojskowym.

Według ekspertów – The Washington Post – Los afgańskich powstańców zależy od tego, jak brutalnie będą rządzili talibowie oraz gotowości zachodnich partnerów do udzielenia pomocy.

- reklama -

– Jednak w obecnej chwili afgańskie siły zbrojne są zniszczone, a ewentualni przywódcy rebeliantów albo zginęli, albo uciekli zagranicę lub rozpoczęli negocjacje z talibami – komentuje dziennik.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx