INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:18 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Działać tak jak Węgrzy! Budapeszt nie potrzebuje już środków z UE bo znalazł inne wyjście

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Rząd Viktora Orbana kolejny raz pokazuje, że można świetnie radzić sobie bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej! Po tym jak Komisja Europejska wstrzymała wypłatę środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski i Węgier, premier Orban znalazł inne źródła finansowania.

Tło jest całkowicie polityczne. Z powodu sporu z Komisją Europejską o zachowanie zasad praworządności i wolności obywatelskich wypłata kredytów z unijnego Funduszu Nowej Generacji może się opóźnić. (…) Nowe kredyty dają Orbanowi polityczne pole manewru, aby dłużej móc utrzymywać swoją twardą pozycję przeciwko Brukseli — pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i dw.com dodając, iż chętnych do pożyczania nie brakuje.

Okazuje się, że rynki ochoczo udostępniły Węgrom środki i to na normalnych warunkach, co przekreśla narrację, jakoby konflikt na linii Budapeszt- i Warszawa-Bruksela utrudniał tym krajom otrzymanie niezależnego od UE finansowania.

Co ciekawe, pożyczkodawcy krytycznie podchodzą do działań rządu Fideszu, ale ostatecznie interes i tak zawsze bierze górę.

Węgierska Agencja Zadłużenia podwoiła zadłużenie na ten rok z 2,2 do 4,5 miliarda euro.

Warto przypomnieć, że środki z KPO również mają pochodzić z pożyczek, które należy spłacić.

Brawo Węgry! Czas na Warszawę!

Źródło: FAZ, dw.com

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Woj.
19.09.2021 12:29

Polska powinna czasowo zawiesić członkostwo w UE do czasu powrotu UE do pierwotnych założeń UE. Odejścia UE od lewactwa, inżynierii społeczeństw, a zajęciem się gospodarką, i wyrównywaniem dobrobytu.

Monsignore
19.09.2021 01:45

Właśnie! Jestem ciekawy jak zareagują państwowi dygnitarze z Warszawki.

grom52
11.10.2021 08:03

Zróbmy akcję zaklejania unijnych gwiazdek na naszych tablicach rejestracyjnych białą i czerwoną taśmą elektr. Zademonstrujmy nasze przywiązanie do Ojczyzny i nasz olewacki stosunek do euroburdelu.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojna hybrydowa z Rosją

Rosja od lat prowadzi wojnę hybrydową z Zachodem. Nie jest to tylko wojna ze Stanami Zjednoczonymi, które chce wypchnąć...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x