INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:23 | poniedziałek | 15.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Działać tak jak Węgrzy! Budapeszt nie potrzebuje już środków z UE bo znalazł inne wyjście

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

15 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Rząd Viktora Orbana kolejny raz pokazuje, że można świetnie radzić sobie bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej! Po tym jak Komisja Europejska wstrzymała wypłatę środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski i Węgier, premier Orban znalazł inne źródła finansowania.

Tło jest całkowicie polityczne. Z powodu sporu z Komisją Europejską o zachowanie zasad praworządności i wolności obywatelskich wypłata kredytów z unijnego Funduszu Nowej Generacji może się opóźnić. (…) Nowe kredyty dają Orbanowi polityczne pole manewru, aby dłużej móc utrzymywać swoją twardą pozycję przeciwko Brukseli — pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i dw.com dodając, iż chętnych do pożyczania nie brakuje.

- reklama -

Okazuje się, że rynki ochoczo udostępniły Węgrom środki i to na normalnych warunkach, co przekreśla narrację, jakoby konflikt na linii Budapeszt- i Warszawa-Bruksela utrudniał tym krajom otrzymanie niezależnego od UE finansowania.

Co ciekawe, pożyczkodawcy krytycznie podchodzą do działań rządu Fideszu, ale ostatecznie interes i tak zawsze bierze górę.

Węgierska Agencja Zadłużenia podwoiła zadłużenie na ten rok z 2,2 do 4,5 miliarda euro.

- reklama -

Warto przypomnieć, że środki z KPO również mają pochodzić z pożyczek, które należy spłacić.

Brawo Węgry! Czas na Warszawę!

Źródło: FAZ, dw.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Woj.
19.09.2021 12:29

Polska powinna czasowo zawiesić członkostwo w UE do czasu powrotu UE do pierwotnych założeń UE. Odejścia UE od lewactwa, inżynierii społeczeństw, a zajęciem się gospodarką, i wyrównywaniem dobrobytu.

Monsignore
19.09.2021 01:45

Właśnie! Jestem ciekawy jak zareagują państwowi dygnitarze z Warszawki.

grom52
11.10.2021 08:03

Zróbmy akcję zaklejania unijnych gwiazdek na naszych tablicach rejestracyjnych białą i czerwoną taśmą elektr. Zademonstrujmy nasze przywiązanie do Ojczyzny i nasz olewacki stosunek do euroburdelu.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx