INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:05 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dramat w Hiszpanii! W czasie pandemii liczba samobójstw zwiększyła się o 250 proc.!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Niestety, pandemia COVID-19 dotyka również młodsze osoby i nie zawsze chodzi o zakażenie. Podczas pandemii Covid-19 liczba samobójstw oraz prób odebrania sobie życia przez młodych Hiszpanów zwiększyła się o 250 proc. – wynika ze statystyk krajowych służb medycznych. Rząd ma rozpocząć walkę z tym problemem.

W trakcie debaty w Kongresie Deputowanych, wskazywano na dane Izby Psychologów (COP), z których wynika, że podczas pandemii liczba samobójstw i prób odebrania sobie życia przez młodych obywateli Hiszpanii wzrosła o 250 proc.

- reklama -

Już 40 proc. Hiszpanów stwierdziło u siebie stany lękowe, depresji lub stresu pourazowego w ciągu ostatniego roku. Około 30 proc. pacjentów cierpiących na depresję nie rozmawia na ten temat nawet z rodziną – podało SEP.

Na rosnące problemy psychiczne młodzieży wskazują też władze Hiszpańskiego Stowarzyszenia Pediatrycznego (AEP). Odnotowują, że od jesieni 2020 roku podwoiła się wśród młodych ludzi liczba schorzeń związanych z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

Stowarzyszenie wskazuje, że o ile przed pandemią Covid-19 nastolatkowie mający problemy z odżywianiem tracili od 15 do 20 proc. masy ciała, to obecnie odsetek ten wynosi 30-35 proc.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
23.09.2021 15:41

Myślę, że tfurcom, planistom i realizatorom PLANDEMII o to właśnie chodzi. To bardzo smutne, tragiczne, ale brutalnie prawdziwe. Od Marca 2020 nie mogę uwierzyć, że to WSZYSTKO naprawdę się dzieje. I ten bierny stan społeczeństw. Beczą tylko niby owce idące na rzeź, ale na beczeniu w przeważających przypadkach się kończy. Najwyższy czas na ZDECYDOWANY OPÓR! LUDZKA RASO, jeśli chcesz zachować swoje CZŁOWIECZEŃSTWO i WOLNOŚĆ – POWSTAŃ!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Lewandowski założy na ramię opaskę gejowską, ukraińską czy jeszcze inną? 

Mistrzostwa jeszcze się nie zaczęły, a już wywołały kontrowersje. Poszło o opaski kapitańskie. Część drużyn ogłosiła, że ich kapitanowie...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx