INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:09 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Biden ma problem! Senatorowie domagają się wydalenia 300 dyplomatów!

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Ponadpartyjna grupa republikańskich i demokratycznych senatorów zaapelowała do prezydenta Joe Bidena o wydalenie 300 rosyjskich dyplomatów, jeśli Kreml nie zwiększy puli wiz dla ambasady USA w Moskwie, informuje Deutsche Welle.

Według departamentu stanu, zwiększenie liczby wiz dyplomatycznych dla amerykańskich dyplomatów jest konieczne na skutek rosyjskich sankcji. W odpowiedzi na zamknięcie konsulatów i przedstawicielstw handlowych FR w Stanach Zjednoczonych, Moskwa wydała zakaz zatrudniania obywateli rosyjskich przez amerykańskie placówki. 

- reklama -

– Z powodu braku miejscowego personelu technicznego praca naszej ambasady znacznie się skomplikowała – uzasadniają żądanie senatorowie. 

– Działania rosyjskich władz wymierzone w moskiewską ambasadę stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA i znacząco wpływają na zdolność placówki do wykonywania pracy. W związku z tym Rosja powinna wydać wystarczającą liczbę wiz, aby zapewnić parytet w stosunku do liczby własnych dyplomatów w USA – podkreślają autorzy apelu do Joe Bidena.

Według senatorów, obecnie w Stanach Zjednoczonych jest ponad 400 rosyjskich przedstawicieli, podczas gdy w Rosji przebywa tylko 100 amerykańskich dyplomatów.

- reklama -

Tekst apelu opublikowany na stronie Senatu, podpisali, m.in. szefowie komisji spraw zagranicznych – demokrata Robert Menendez i republikanin James Risch, a także przewodniczący senackiej komisji wywiadu – demokrata Mark Warner i jego zastępca republikanin Marco Rubio. 

Komentując apel, internetowa gazeta Axios podkreśla, że wydalenie 300 dyplomatów ze Stanów Zjednoczonych byłoby największą tego rodzaju operacją w historii stosunków amerykańsko-rosyjskich.

Tymczasem niemiecka rozgłośnia informuje o reakcji MSZ Rosji. Moskwa twierdzi, że inicjatorzy apelu – najprawdopodobniej dążą do zamknięcia amerykańskich misji w Rosji i poniosą odpowiedzialność, jeśli tak się stanie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ksiądz weźmie ślub z ministrantem? Szokująca kampania LGBT oburza wiernych [VIDEO]

Księża promując homoseksualizm i wspierają środowiska LGBT. Skandaliczna kampania wywołała zgorszenie wśród katolików. Niemieccy biskupi nie kryją dumy z udziału...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x