INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:57 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Znany francuski publicysta skomentował wyrok TK! “Ozdrowieńczy standard dla Europy”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Pisarz i publicysta Eric Zemmour, który jest prawdopodobnym kandydatem w wyborach na prezydenta Francji, opublikował list w którym odniósł się do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności polskiej konstytucji nad prawem unijnym.

Zemmour, który jest konserwatystą, napisał, że wspiera w tej kwestii polskie władze.

- reklama -

Wczoraj polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kilka artykułów traktatów UE niezgodne z Konstytucją RP. Trybunał stwierdził, że instytucje europejskie prowadzą działania wykraczające poza zakres ich kompetencji. Stwierdził, że polskie prawo konstytucyjne jest nadrzędne w stosunku do prawa europejskiego – napisał Zemmour.

Te groźby stanowią poważny atak na wolność polityczną w tym kraju. Stawiając polską konstytucję ponad prawem europejskim, polski Trybunał Konstytucyjny korzysta jedynie z przysługujących mu uprawnień. Wykonuje jedynie swoją prerogatywę do decydowania o tym, które ustawy mają zastosowanie w Polsce, a które nie – napisał Zemmour.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx