INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:14 | czwartek | 19.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

„Bild”: Merkel porzuciła Niemcy w obliczu kryzysu energetycznego

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Przed spodziewaną mroźną zimą rząd kierowany przez kanclerz Angelę Merkel pozostawił mieszkańców kraju i przedsiębiorczość własnemu losowi — tak dziennik „Bild” krytykuje władze Niemiec.

Według gazety kanclerz jest także obojętna na złą sytuację gospodarczą. W Niemczech po raz pierwszy od 28 lat inflacja przekroczyła 4 proc., a rosną ceny paliw i elektryczności. Lokalne firmy energetyczne już odczuwają poważne trudności wywołane kryzysem podaży na europejskim rynku.

- reklama -

Na przykład firma Otima Energie z siedzibą w Brandenburgii ogłosiła upadłość z powodu gwałtownego wzrostu cen surowca i zaprzestała dostarczania konsumentom energii elektrycznej i gazu ziemnego. Z kolei największy niemiecki koncern energetyczny E.ON ogłosił, że wstrzymuje zawieranie umów na dostawy gazu z nowymi odbiorcami.

„Bild” wzywa organizacje pracodawców, związki zawodowe i instytucje obrony praw konsumentów do nacisków na polityków, aby wreszcie zaczęli działać. Szczególnie minister transportu Andreas Scheuer powinien zmniejszyć koszty paliwa poprzez obniżenie podatku energetycznego.

Tymczasem – lodowa kanclerz – jak gazeta nazywa Merkel, nie planuje podjęcia żadnych środków nadzwyczajnych, aby znormalizować sytuację. Bezczynność szefowej rządu federalnego popiera ministerstwo gospodarki, które wskazuje, że sytuacja nie jest jeszcze krytyczna i nie wywołuje potrzeby konkretnych przeciwdziałań.

- reklama -

Jednocześnie zdaniem dziennika „Bild”, to właśnie Merkel szczególnym poparciem dla budowy rosyjskiego gazociągu Nord Stream-2, mimo licznych protestów, doprowadziła do ​​pogorszenia sytuacji energetycznej. Zarówno w samych Niemczech, jak i w całej Europie.

Gazociąg jest gotowy, dlatego Władimir Putin robi dokładnie to, przed czym zawsze ostrzegali eksperci – szantażuje Niemcy i Europę! – alarmuje gazeta. Od początku roku ceny paliw kopalnych wzrosły prawie czterokrotnie.

„Bild” cytuje opinię amerykańskiego kongresmena Michaela McCalla, który powiedział: – Moskwa celowo sprowokowała wzrost cen gazu, ograniczając dostawy na rynek europejski. Polityk wezwał Stany Zjednoczone do nałożenia nowych sankcji na gazociąg Nord Stream-2.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
16.10.2021 10:16

Żałosna przegrana NRD-ówa. Dała się ograć putinowi jak gówniarz.

piter
15.10.2021 19:05

jewropa ma to na co sobie zasłużyła , Putin to prawdziwy mąż stanu .

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x