INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:17 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Niemcy boją się najazdu imigrantów z Białorusi

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Rośnie liczba imigrantów, którzy nielegalnie wjechali do Niemiec szlakiem białoruskim. Szczególne obawy wyrażają władze Brandenburgii, które oczekują szybkiego pogłębienia kryzysu — informuje Deutsche Welle.

Rozgłośnia relacjonuje historię jednego z Syryjczyków, którzy trafili do niemieckich obozów przejściowych.

– Po dowiezieniu na granicę białoruscy strażnicy grozili nam bronią i kazali wynosić się do Polski. Było zimno i wilgotno. Piliśmy wodę z liści roślin lub z błotnistego strumienia. I tak przez osiem dni — opowiada.

Według Deutsche Welle, Syryjczykowi udało się trafić do Polski. Po przejściu kilku kilometrów w głąb kraju znalazł kierowcę, który zgodził się zawieźć go do Frankfurtu nad Odrą za 2,5 tys. dol. Tam został zatrzymany przez niemiecką policję i przewieziony do obozu w Eisenhüttenstadt.

Jak komentuje rozgłośnia, w ostatnich tygodniach rośnie liczba obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Niemiec z Białorusi. Większość przekracza granicę w Brandenburgii.

Jeśli w okresie od stycznia do lipca 2021 r. białoruskim szlakiem przedostało się tylko 26 osób, to od sierpnia jest ich ponad 4,3 tys. Tylko 30 września niemiecka straż graniczna zatrzymała dwie ciężarówki, przemycające po 40 osób z Iraku, Iranu i Syrii.

– Spodziewamy się w październiku przybycia kolejnych 4 tys. osób, a może być ich więcej – powiedział DW Olaf Jansen, dyrektor placówki w Eisenhüttenstadt.

Z kolei władze Brandenburgii przewidują, że do końca miesiąca zabraknie wolnych miejsc w obozach dla uchodźców. Minister opieki społecznej landu Ursula Nonnenmacher oświadczyła, że Brandenburgia musi być gotowa na przyjęcie znacznie większej liczby imigrantów.

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
18.10.2021 09:48

Niemcy się boją imigrantów z Białorusi? A nie bali się przyjąć do siebie dziesiątek tysięcy imigrantów na zaproszenie samej pani kanclerz Angeli Merkel?

54sarian
18.10.2021 02:13

Myckowi i Niemcy Morawieckim i Polską w sprawie Białorusi posługują się jak kowal kleszczami aby swoich rąk nie parzyć. KOLEJNY KRAJ DO ROZKRADZENIA. My zyskamy tylko kolejnego wroga u swych granic. Co zyskaliśmy wtrącając się (raczej daliśmy się wmanipulować) w wewnętrzne sprawy Białorusi

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x