INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:07 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Von der Leyen uderza w Polskę! Jej przemówienie było z góry nastawione na atak

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Przewodnicząca Komisji Europejskiej w ostrych słowach zapoczątkowała debatę na temat Polski w Parlamencie europejskim.

Von der Leyen zarzuciła polskiemu rządowi łamanie traktatów i stwierdziła, że po raz pierwszy w historii UE, kwestionowane jest prawo europejskie.

To pierwszy raz w historii,gdy sąd państwa członkowskiego stwierdza że unijne traktaty są niekompatybilne z konstytucją. To ma poważne konsekwencje dla Polaków – mówiła Ursula von der Leyen.

Wyrok podważa niezawisłość sędziów. Bez niezawisłych sądów ludzie są mniej chronieni. Polacy muszą być w stanie polegać na sprawiedliwych sądach tak samo jak inni Europejczycy. W Unii wszyscy cieszymy się tymi samymi prawami. Jeżeli prawo europejskie będzie stosowane inaczej Gdańsku i Getyndze to Europejczycy nie będą równie traktowani – stwierdziła szefowa KE.

Jak widać, szefowa KE ma z góry ustaloną narrację i w nosie fakt, że przecież wcześniej inne kraje członkowie UE, w tym Niemcy, zatwierdzały wyższość konstytucji nad prawem UE.

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
19.10.2021 14:24

Czego innego można się spodziewać po Niemce Ursuli Gertrud von der Leyen z domu Albrecht? Zdziwiłbym się i to bardzo, gdyby powiedziała kilka dobrych słów o PiSie, który nie chce, aby Niemcy traktowały Polskę niczym dojną krowę. Po prostu baba reprezentuje na forum Unii Europejskiej interesy swojego kraju, a nie Polski, która opiera się szwabskiej władzy pod każdym względem. I tyle w temacie niemieckiej paniusi.

Zygmuś
19.10.2021 14:11

#WYCHODZImy
Nie mam ochoty być w Europejskiej Socjalistycznej Republice Polski

Wiesniara
19.10.2021 20:22

Po wysłuchania przemówień szwabskich i pro szwabskich polityków w tym Radzia, to to homo to może nie wiedziało co mówi. Ciągle się śmieje, ale Miller też się popisał. Wiem, że będzie Polexit. Ja jestem za PolExitem, Brawo panie Morawiecki.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x