INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:06 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Republikanie żądają nowych sankcji przeciwko Rosji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Senator Marco Rubio przedstawił nowy projekt sankcji wymierzonych w Rosję. Dokument przewiduje uderzenie instrumentami karnymi osobiście w Putina – informuje portal newsmax.com.

14 stycznia senator Marco Rubio zażądał w imieniu republikanów przyjęcia przez Kongres nowego pakietu rosyjskich sankcji. Zgodnie z opublikowanym projektem, co trzy tygodnie wspólnota wywiadowcza USA będzie musiała przekazywać Kongresowi raport o tym, czy Rosja naruszyła integralność terytorialną Ukrainy.

- reklama -

– W przypadku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę prezydent Stanów Zjednoczonych będzie musiał nałożyć na agresora sankcje. W szczególności chodzi o zablokowanie majątków i wizy wjazdowych Putina, a także: premiera, ministra obrony, a także wskazanych rosyjskich oligarchów i członków ich rodzin – agencja cytuje fragmenty dokumentu.

Projekt wymaga także, aby Biały Dom nałożył sankcje na uczestników międzybankowego systemu transakcyjnego SWIFT, jeśli nie przestaną świadczyć usług rosyjskim bankom i firmom objętym sankcjami karnymi.

– Wzywam moich kolegów z Senatu do współpracy w celu zatwierdzenia projektu, zanim będzie za późno – zaapelował Marco Rubio, przekonując, że napaść Rosji na Ukrainę jest „niemal pewna”.

- reklama -

UPI informuje, że propozycja Rubio zaostrza projekt restrykcji złożony przez grupę demokratycznych senatorów pod przewodnictwem Roberta Menendeza.

„Ustawa o ochronie suwerenności Ukrainy z 2022 r.” zakłada również zamrożenie amerykańskich aktywów Putina i jego otoczenia. Proponuje nałożenie podobnych sankcji na wyższych dowódców rosyjskiej armii oraz inne osoby, które Biały Dom wskaże, jako zaangażowane w agresję na Ukrainę.

Agencja przypomina, że administracja USA oskarża Rosję o przygotowanie pretekstu do ewentualnej inwazji na Ukrainę.

- reklama -

– Mamy informacje wskazujące, że Rosja wyszkoliła już grupy dywersyjne do prowadzenia operacji militarnych na wschodniej Ukrainie, działające pod fałszywą flagą – oświadczyła sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
16.01.2022 10:04

rOSJA to jak bandyta na szkolnym podwórku. Kogoś uderzy innego popchnie lub kopnie, silniejszego od siebie opluje i ucieknie – a jak nikt nie widzi to dosypie nowiczoka do Coca-coli. To chwast który trzeba wyrwać.
Cały CYWILIZOWANY ŚWIAT odetchnął by z ulgą, gdyby ten bandycki kraj zniknął z mapy świata.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x