INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:54 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Republikanie żądają nowych sankcji przeciwko Rosji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Senator Marco Rubio przedstawił nowy projekt sankcji wymierzonych w Rosję. Dokument przewiduje uderzenie instrumentami karnymi osobiście w Putina – informuje portal newsmax.com.

14 stycznia senator Marco Rubio zażądał w imieniu republikanów przyjęcia przez Kongres nowego pakietu rosyjskich sankcji. Zgodnie z opublikowanym projektem, co trzy tygodnie wspólnota wywiadowcza USA będzie musiała przekazywać Kongresowi raport o tym, czy Rosja naruszyła integralność terytorialną Ukrainy.

- reklama -

– W przypadku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę prezydent Stanów Zjednoczonych będzie musiał nałożyć na agresora sankcje. W szczególności chodzi o zablokowanie majątków i wizy wjazdowych Putina, a także: premiera, ministra obrony, a także wskazanych rosyjskich oligarchów i członków ich rodzin – agencja cytuje fragmenty dokumentu.

Projekt wymaga także, aby Biały Dom nałożył sankcje na uczestników międzybankowego systemu transakcyjnego SWIFT, jeśli nie przestaną świadczyć usług rosyjskim bankom i firmom objętym sankcjami karnymi.

– Wzywam moich kolegów z Senatu do współpracy w celu zatwierdzenia projektu, zanim będzie za późno – zaapelował Marco Rubio, przekonując, że napaść Rosji na Ukrainę jest „niemal pewna”.

- reklama -

UPI informuje, że propozycja Rubio zaostrza projekt restrykcji złożony przez grupę demokratycznych senatorów pod przewodnictwem Roberta Menendeza.

„Ustawa o ochronie suwerenności Ukrainy z 2022 r.” zakłada również zamrożenie amerykańskich aktywów Putina i jego otoczenia. Proponuje nałożenie podobnych sankcji na wyższych dowódców rosyjskiej armii oraz inne osoby, które Biały Dom wskaże, jako zaangażowane w agresję na Ukrainę.

Agencja przypomina, że administracja USA oskarża Rosję o przygotowanie pretekstu do ewentualnej inwazji na Ukrainę.

- reklama -

– Mamy informacje wskazujące, że Rosja wyszkoliła już grupy dywersyjne do prowadzenia operacji militarnych na wschodniej Ukrainie, działające pod fałszywą flagą – oświadczyła sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
16.01.2022 10:04

rOSJA to jak bandyta na szkolnym podwórku. Kogoś uderzy innego popchnie lub kopnie, silniejszego od siebie opluje i ucieknie – a jak nikt nie widzi to dosypie nowiczoka do Coca-coli. To chwast który trzeba wyrwać.
Cały CYWILIZOWANY ŚWIAT odetchnął by z ulgą, gdyby ten bandycki kraj zniknął z mapy świata.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx