INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:18 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wzrost prywatnych inwestycji w przemysł kosmiczny

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

18 stycznia (UPI) – Prywatne inwestycje w firmy kosmiczne osiągnęły w zeszłym roku rekordową wartość 14,5 miliarda dolarów, informuje UPI za najnowszym raportem nowojorskiej Space Capital.

Spółka venture capital wskazuje, że w 2021 r. inwestycje były o ponad 50 proc. większe rok do roku. O dobrym wyniku zadecydował rekordowy IV kwartał, z inwestycjami szacowanymi na 4,3 mld dol.

- reklama -

Jak wynika z raportu, zmieniła się także struktura inwestycji. Końcówkę roku charakteryzowały mega-transakcje w wysokości 250 mln dol. lub większe, zwiększające, m.in. kapitał Sierra Space (1,4 mld dol.), Space X Elona Muska (337 mln) i Planet Labs (250 mln).

Jak zauważa UPI, roczny raport na temat globalnej sytuacji przemysłu kosmicznego dzieli inwestycje kapitałowe na sektory: technologii kosmicznych, infrastruktury oraz budowy rakiet i satelitów, obejmując wyniki 134 firm branży. Miniony rok był rekordowy pod względem prywatnych inwestycji we wszystkich grupach.

Ponadto raport pokazuje, że amerykański biznes nadal zajmuje pozycję globalnego lidera, odpowiadając za 67 proc. prywatnych inwestycji. Zwraca uwagę, że od 2012 r. rynki prywatne włożyły ogółem w przemysł kosmiczny ponad ćwierć biliona dolarów.

- reklama -

– Kiedy patrzymy w przyszłość, widzimy ogromne możliwości rozwoju kapitałowego, ponieważ przemysł kosmiczny to sektor ciągłych poszukiwań nowych technologii — napisał w raporcie CEO Space Capital Chad Anderson.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x