INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:29 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Berlin nie wypłaci odszkodowania za unieruchomiony Nord Stream-2

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z tygodnikiem „Der Spiegel”, wicekanclerz i minister gospodarki Robert Habeck oświadczył, że w przypadku odmowy certyfikacji warunkującej uruchomienie NS-2, Berlin nie wypłaci odszkodowania udziałowcom, na czele z Gazpromem.

Zdaniem Hebecka, jego wypowiedź dotyczy sytuacji, gdy niemiecki regulator uzna, że ​​gazociąg jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej i Niemiec.

- reklama -

– Obecnie Federalna Agencja Sieciowa zawiesiła procedurę certyfikacyjną. Jeśli zostanie wznowiona, to Agencja zadecyduje, czy zostały spełnione progowe warunki. Sprawdzenie nastąpi pod kątem zgodności z prawem Unii Europejskiej i Niemiec. W przypadku decyzji odmownej udziałowcom nie należy się odszkodowanie i nie zostanie wypłacone przez władze w Berlinie – powiedział wicekanclerz.

Komentując oświadczenie Habecka, „Der Spiegel” wskazuje na naciski, którym w sprawie NS-2 jest obecnie poddawany rząd federalny. Premier kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie prowadzi kampanię na rzecz jak najszybszego uruchomienia gazociągu.

Manuela Schwesig wzywa do pilnej certyfikacji inwestycji: – Ponieważ tylko dostawy rosyjskiego gazu pomogą Niemcom przejść na odnawialne źródła energii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
21.01.2022 18:02

. . . i tak będzie uruchomiony . Paktu Ribentrop- Mołotow ciąg dalszy . Niech szlag trafi jednych i drugich .

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x