INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:45 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Singapurze, na Filipinach i w Indonezji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo zdrowia Singapuru podało w niedzielę, że zarejestrowało 931 nowych zakażeń koronawirusem, zwiększając całkowitą liczbę przypadków Covid-19 w tym państwie mieście do 13 624. Ponad 280 nowych przypadków odnotowano na Filipinach, a ponad 270 w Indonezji.

Jak przekazał resort zdrowia Singapuru, zdecydowana większość nowych przypadków to pracownicy migracyjni mieszkający w hotelach robotniczych. Według oficjalnych danych liczący 5,7 mln ludzi Singapur ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników infekcji w Azji Południowo-Wschodniej. Głównym powodem jest rozprzestrzenianie się wirusa w ciasnych hostelach, w których przebywa ponad 300 tys. pracowników, głównie z Azji Południowej.

- reklama -

W Indonezji stwierdzono w niedzielę 275 nowych zakażeń, co zwiększa liczbę infekcji w tym kraju od początku epidemii do 8 882. 23 zarażone osoby zmarły; tym samym bilans ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrósł do 743 – przekazało indonezyjskie ministerstwo zdrowia.

Na Filipinach bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększył się w niedzielę do 501 po stwierdzeniu siedmiu kolejnych zgonów. Tego dnia odnotowano 285 nowych przypadków zakażenia, co zwiększyło w sumie ich liczbę do 7 579. Łącznie wyzdrowiało dotąd 862 pacjentów.

W Malezji odnotowano 38 nowych przypadków zakażenia, nikt nie zmarł. Od wybuchu epidemii w kraju tym stwierdzono 5 780 infekcji, 98 osób zmarło.

- reklama -

W Tajlandii w niedzielę odnotowano 15 nowych przypadków. Do 2 922 wzrosła tym samym liczba zainfekowanych od początku epidemii, która wybuchła w tym kraju w styczniu. Dotąd zmarło 51 osób, w niedzielę nie odnotowano żadnego zgonu. Łącznie 2 594 pacjentów wyzdrowiało i po hospitalizacji powróciło do domów – przekazały tajlandzkie służby ds. zarządzania kryzysowego.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!