INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:49 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykanie zablokują rosyjskie złoto

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Amerykańscy senatorowie ustalają z departamentem skarbu USA najlepsze metody zablokowania rosyjskich rezerw złota, informuje Axios.

Sekretarz skarbu Janet Yellen spotka się jeszcze w tym tygodniu z przedstawicielami Senatu USA, aby uzgodnić ustawę, która uniemożliwi Rosji sprzedaż złota w celu obejścia sankcji. Projekt zakłada, że ​​Kreml zostanie pozbawiony możliwości wykorzystania rezerw złota, które wynoszą ok. 132 mld dol.

- reklama -

Według Axios, Senat aktywnie współpracuje z Białym Domem nad wprowadzeniem szeregu poprawek do ustawy, aby procedować jej szybkie uchwalenie.

Rzecznik departamentu skarbu nie zaprzeczył, ani nie potwierdził, że taki jest cel spotkania, twierdząc, że sekretarz Yellen: – Regularnie spotyka się z przedstawicielami Kongresu w kwestiach ustawodawczych.

Axios przypomina, że w ramach sankcji państwa zachodnie zamroziły za granicą 340 miliardów dolarów w rezerwach walutowych należących do banku centralnego Rosji. Portal informuje, że według szacunków rosyjskich mediów, na początku marca z 643 mld dol. zasobów międzynarodowych Bankowi Rosji pozostało do dyspozycji nie więcej niż 150-200 mld dol. Są to aktywa zdeponowane w chińskich juanach i złocie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
23.03.2022 14:07

. . . ludzie , opanujcie się ! , ktoś nas pcha do wojny ! amerykanie będą walczyć z rosją do ostatniego ukraińca !?

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx