INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:09 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

FIFA, czyli szmaciarze

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Delegaci FIFA pokazali, że są użytecznymi idiotami. Jak widać, od czasu Stalina i jego użytecznych idiotów, niewiele się zmieniło. Może pora więc zmienić FIFA na uczciwą organizację?

Powiedzieć, że FIFA, czyli  Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma wyjątkowy „talent” do robienia z siebie „szmaty”, to jak nic nie powiedzieć. Federacja najpierw długo „zastanawiała się”, co zrobić z udziałem Rosji w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze i zdaje się, że dopiero stanowczy sprzeciw polskich zawodników, którzy zapowiedzieli, że nie zagrają z Rosją choćby mieli oddać mecz walkowerem oraz twarde stanowisko innych drużyn, spowodowało wykluczenie Rosji z rozgrywek. Tymczasem pomimo wykluczenia Rosji, FIFA podjęła decyzję o uznaniu języka rosyjskiego za język urzędowy Federacji.

- reklama -

Urzędowy język nieobecnych

Sytuacja wygląda więc tak – pod koniec lutego Rosja została zawieszona w strukturach FIFA, pod koniec marca rosyjski stał się językiem urzędowym FIFA. Za taką decyzją opowiedziało się 187 ze 191 głosujących delegatów. Obecnie FIFA posługuje się więc siedmioma językami. Są to: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, arabski oraz portugalski. W nich drukowane są wszystkie dokumenty organizacji. Nie wiadomo, ile Putina kosztowało to kuriozum, ale może być z siebie dumny. O marnych piłkarzach mawiało się niekiedy, że to „szmaciarze”. Delegatom FIFA ten przydomek najwyraźniej się spodobał. Przy okazji wszyli na użytecznych idiotów Putina. Jak widać, od czasu Stalina i jego użytecznych idiotów, niewiele się zmieniło. Może pora więc zmienić FIFA? A już na pewno jej przewodniczącego Gianniego Infantino.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
POGIĘŁO WAS!!
04.04.2022 20:11

Jedynymi szmaciarzami jakich ja tu widzę, to autor tego artykulika i cai24 z antyrosyjską propagandówką.
Bo przecież z pewnością nie może być tak, że FIFA nie odrzuca języka rosyjskiego z tego powodu, że można się w języku tym dogadać na całym świecie – w końcu nawet jakieś 99% Ukraińców mówi po rosyjsku!!!

alice
06.04.2022 02:29

🔥👄 Dziewczyny na seks w Twoim mieście – only4you.site

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx