INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:31 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus uderza raz jeszcze

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze południowokoreańskiej stolicy ponownie zamknęły bary, restauracje i kluby. Przyczyną jest zwiększenie liczby wykrytych zakażań. Roznosicielem koronawirusa okazał się jeden wielbiciel nocnych wrażeń.

– Władze Seulu nakazały ponowne zamknięcie barów, restauracji, klubów i dyskotek. Przyczyną jest ponowny wzrost wykrytych zakażeń koronawirusem – informuje agencja Yonhap.

Decyzja ma natychmiastowy rygor wykonalności i będzie obowiązywała, aż do odwołania. Mer południowokoreańskiej stolicy zagroził surowymi karami w przypadku złamania polecenia władz.

- reklama -

W specjalnym komunikacie Li Miung Bak oświadczył, że każdy właściciel lokalu, który nie dostosuje się do nakazu, zostanie ukarany mandatem w wysokości 3 mln won (2,5 tys. dol.)

Zgodnie z oficjalną statystyką ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 40 nowych zakażeń, z których wiele stanowiły osoby przybywające z zagranicy. Jednak Seul odnotował, aż 27 nowych przypadków w porównaniu ze średnią 10 zakażeń w ostatnich dniach.

Zgodnie z wynikami dochodzenia służb sanitarnych za wszystkimi zarażeniami w stolicy stoi jeden roznosiciel. To 29-letni wielbiciel barowych rozrywek, który w ciągu nocy odwiedził pięć klubów i barów.

- reklama -

Władze stolicy nakazały więc właścicielom wszystkich lokali w dzielnicy gastronomii przeprowadzenie obowiązkowych testów personelu i dwutygodniową kwarantannę ludzi oraz pomieszczeń.

Taki sam apel został wystosowany do wszystkich gości, którzy pechowej nocy odwiedzili te same miejsca, w których przebywał zarażony 29-latek.

Mer Li Miung Bak poprosił o dobrowolne testy wszystkich, którzy czują się zagrożeni. Zagroził jednak, że w przypadku nawrotu infekcji podejmie pilne konsultacje z policją, w celu ponownego wprowadzenia ograniczeń administracyjnych dla całej stolicy.

- reklama -

Jak przypominają agencje, Korea Południowa to jeden z nielicznych krajów, którym udało się bardzo szybko zlokalizować i pokonać ogniska epidemii. Przy tym władze nie zamroziły gospodarki, odwołując się do poczucia odpowiedzialności i samodyscypliny obywateli. Kwarantanną objęto jedynie wybrane działy przemysłu, edukację, gastronomię i sektor rozrywkowy.

W ostatnich tygodniach liczba ujawnionych przypadków zakażeń nie przekraczała 10 na dobę. 6 maja władze odwołały ostatnie ograniczenia, zachowując jedynie zasady indywidualnego bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x