INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:55 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Iran dokona egzekucji agenta CIA i Mossadu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo Sprawiedliwości Islamskiej Republiki Iranu zapowiedziało egzekucję zdrajcy, który przekazał Amerykanom dane niezbędne w likwidacji generała Kasema Sulejmaniego. Wcześniej sąd skazał Mahmuda Musawi-Madżda na karę śmierci za szpiegostwo dla CIA i Mossadu.

Irańskie ministerstwo sprawiedliwości poinformowało o planowanej egzekucji domniemanego szpiega USA i Izraela. Rzecznik ministerstwa wyjaśnił, że chodzi o Mahmuda Musawi-Madżda, którego irański wymiar sprawiedliwości skazał na śmierć za szpiegostwo.

– Najwyższy wymiar kary zatwierdził Sąd Najwyższy i egzekucja zostanie niebawem wykonana – powiedział dziennikarzom rzecznik.

- reklama -

Przypomniał także, że według prokuratury skazany pracował dla CIA i Mossadu za ogromne wynagrodzenie. Zdradził ściśle tajne informacje na temat miejsca pobytu generała Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji Kasema Sulejmaniego.

Madżd wskazał wrogom islamskiej rewolucji, że generał udał się do Bagdadu na spotkanie z przywódcami kierowanych przez Teheran szyickich bojówek w Iraku. Następnie poinformował Amerykanów o trasie przejazdu Sulejmaniego na bagdadzkie lotnisko.

Wskazówki otrzymane od zdrajcy posłużyły amerykańskim siłom specjalnym do likwidacji irańskiego dowódcy. Zakończona sukcesem operacja odbyła się na początku stycznia tego roku.

- reklama -

Kolumna samochodowa przewożąca generała KSIR została zniszczona w ataku rakietowym amerykańskich śmigłowców. Sulejmani oraz cztery inne osoby, w tym dwóch dowódców szyickich milicji, zginęli na miejscu.

Prezydent Donald Trump uzasadnił fizyczną likwidację Irańczyka zaangażowaniem w liczne zamachy na żołnierzy amerykańskich i sojuszniczych. Kolejnym zarzutem była destabilizacja całego Bliskiego Wschodu przez jednostkę specjalną Al-Kuds, którą dowodził Sulejmani.

Dla Iranu śmierć generała była politycznym i prestiżowym ciosem. Teheran ogłosił żałobę narodową i pochował zabitego z najwyższymi honorami. KSIR zapowiedział krwawą zemstę na USA i Izraelu, wywołując kolejną falę eskalacji bliskowschodnich konfliktów.

- reklama -

Irańska prokuratura i sądy rozpoczęły „polowanie na czarownice”, organizując serię procesów szpiegowskich. Już w lutym sąd skazał na karę śmierci uczonego, którego oskarżono, że przekazał Mossadowi informacji o irańskim programie atomowym.

Ponadto Teheran opublikował komunikat o aresztowaniu ośmiu szpiegów USA, którzy sprowokowali Irańczyków do ulicznych protestów przeciwko podwyżce cen benzyny.

Tymczasem wg agencji Associated Press, wątpliwe, aby skazany w najnowszym procesie Mahmud Musawi-Madżd, miał w ogóle dostęp do tajnych informacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x