INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:58 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

USA będą nadal chroniły świat przed terroryzmem

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W czasie gdy trwają uroczystości pogrzebowe Georga Floyda, prezydent USA poinformował Kongres, że Ameryka będzie nadal chroniła świat przed terroryzmem. Według Donalda Trumpa siły specjalne oraz oddziały wojskowe niezmiennie pełnią swoje obowiązki w różnych częściach świata, zapobiegając odbudowie rozbitych wcześniej ugrupowań terrorystycznych.

– Zgodnie z wymogami amerykańskiego prawa Donald Trump poinformował członków Senatu oraz Izby Reprezentantów o stanie zagranicznych operacji antyterrorystycznych, prowadzonych przez armię i siły bezpieczeństwa USA – poinformowała służba prasowa Białego Domu.

Prezydent zapewnił członków obu izb parlamentu, że bez względu na sytuację epidemiczną na świecie i wydarzenia wewnętrzne w USA, siły amerykańskie nie tylko kontynuują zagraniczną działalność antyterrorystyczną, ale nawet rozszerzają swoją obecność.

- reklama -

– Aktywizujemy nasze operacje, nie dopuszczając do odbudowy takich organizacji, jak ISIS, Al-Kaida czy Taliban – powiedział prezydent. Donald Trump wymienił szereg państw, na których terenie Ameryka chroni świat przed islamistycznym ekstremizmem. Chodzi głównie o Irak, Syrię, Afganistan, Jemen, Liban, Somali, Kenię i Nigerię.

Prezydent podkreślił, że pierwsza linia frontu, na której walczą jednostki armii USA, przebiega od egipskiego Półwyspu Synajskiego, przez serbski kraj Kosowo, po Filipiny.

Donald Trump zdementował wycofanie amerykańskiej obecności wojskowej z Syrii. – Nasze niewielkie, lecz wyspecjalizowane oddziały są nadal rozmieszczone w strategicznie ważnych rejonach tego kraju – podkreślił Trump.

- reklama -

Biały Dom uznał za ważny sukces pośrednictwo dyplomatyczne i wojskowe USA w rozmowach pomiędzy rządem afgańskim i Talibanem, które zakończyły się podpisaniem pokojowego porozumienia wstrzymującego wojnę domową trwającą w tym kraju nieprzerwanie od 1979 r.

Na zakończenie prezydent poinformował, że USA rozszerzają obecność antyterrorystyczną na świecie. Przykładem jest wzmocnienie kontyngentu stabilizującego napiętą sytuację w Kenii.

Trump podkreślił, że USA osiągnęły sukcesy we współpracy z zachodnimi sojusznikami, których siły zbrojne wchodzą w skład globalnej koalicji antyterrorystycznej pod przywództwem Waszyngtonu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Posłanka zacytowała Biblię. Grożą jej dwa lata więzienia

Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej może spędzić dwa lata w więzieniu. Powód? Päivi Maria Räsänen zacytowała fragment Pisma Świętego. Co grozi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x