INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:22 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecki poseł CDU napisał prawdę o Georgu Floydzie. Wyleciał z partii

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki polityk nazwał Georga Floyda kryminalistą. Prawda o „bohaterze” ideologii BLM wywołała skandal na najwyższym szczeblu. Współrządzący socjaldemokraci zażądali, aby CDU usunęła swojego polityka z życia publicznego.

– George Floyd był „brutalnym przestępcą” o obszernej przeszłości kryminalnej. Nikt z nas nie chciałby go spotkać w nocy – napisał w Facebooku lokalny polityk CDU, rozpętując skandal w Niemczech.

Thaddäus Kunzmann to polityk współrządzącej RFN chrześcijańskiej demokracji. W przeszłości był deputowanym parlamentu kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, a obecnie jest urzędnikiem lokalnego rządu odpowiedzialnym za demografię.

- reklama -

Jego wpis w Facebooku o kryminalnej przeszłości ikony ideologii BLM wywołał polityczną burzę. Kunzmanna kosztował łatkę rasisty, ksenofoba, a prawdopodobnie karierę.

Polityk CDU broni się, że jego słowa zostały celowo wyrwane z kontekstu przez media szukające sensacji. Faktycznie umieścił w Facebooku następującą wypowiedź: „Mój wpis nie jest poprawny politycznie”, ostrzegł użytkowników platformy, „jednak George Floyd był brutalnym przestępcą z bogatą kartoteką kryminalną. Nikt z nas nie chciałby go spotkać nocą”.

Następnie jednak Kunzmann dodał: „Jest to oczywiście jedna strona prawdy o wydarzeniach w USA”. Podważył także sens demonstracji poparcia ruchu BLM w Niemczech. – U nas nie ma problemu z brutalnością policji – zakończył wpis Kunzmann.

- reklama -

Tymczasem media zrobiły z wypowiedzi lokalnego polityka CDU sensację, a z niego samego „chłopca do bicia”. Niepoprawna politycznie prawda o Floydzie wywołała zaciekłą reakcję niemieckiej socjaldemokracji.

Przewodniczący SPD w Badenii-Wirtembergii wezwał rząd landu do usunięcia autora ze wszystkich stanowisk. „Kunzmann nie może reprezentować naszego kosmopolitycznego kraju, powiedział agencji DPA Sascha Binder. Szef SPD dodał: „Kunzmann natychmiast powinien zdjąć kapelusz przed Floydem”, mając na myśli oddanie hołdu i przeprosiny.

Tymczasem oskarżony napisał, że nie zamierza nikogo przepraszać. Dokonał wpisu w Facebooku nie jako polityk CDU i urzędnik, ale jako „zaniepokojony obywatel Kunzmann”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx