INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:58 | wtorek | 28.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ogromne ognisko epidemii w niemieckich zakładach mięsnych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Do 730 przypadków wzrosła liczba zakażonych pracowników zakładów mięsnych w Rheda-Wiedenbrück na zachodzie Niemiec. Bezradne władze sanitarne poprosiły o pomoc Bundeswerę.

– Liczba pracowników zakładów mięsnych koncernu Tönnies wzrosło do 730 – alarmuje Deutsche Welle. Statystyka zarażeń jest niepełna i szybko wzrasta. W piątek 19 czerwca zainfekowanych było 635 osób.

Dlatego lokalne władze sanitarne, które jak dotąd zdołały przetestować 1100 zatrudnionych, podjęły decyzję o przebadaniu wszystkich osób związanych z działalnością zakładów wRheda-Wiedenbrück. W związku z tym poprosiły o pomoc Bundeswerę. Wojsko ma pomóc w szybkim pobraniu jeszcze ok. 5 tys. próbek.

- reklama -

Wg Deutsche Welle, w akcji testowania uczestniczył niemiecki Czerwony Krzyż, jednak możliwości organizacji są na wyczerpaniu. W związku tym do kombinatu mięsnego skierowano pluton sanitarny Bundeswery, który zorganizuje polowy punkt pobrań niezbędnych wymazów. Wojsko weźmie także na siebie logistykę, czyli transport próbek do laboratoriów.

Jak informują lokalne media w mieście, które stało się nowym ogniskiem epidemii oraz w pobliskich gminach, skąd pochodzą zatrudnieni, na przymusową kwarantannę skierowano 7 tys. osób. Władze samorządowe ponownie zamknęły szkoły oraz przedszkola. Przerwa w zajęciach potrwa do wakacji letnich.

Deutsche Welle przypomina, że wybuch ogniska koronawirusa w Rheda-Wiedenbrück jest kolejnym przypadkiem masowych zakażeń, których źródłem są niemieckie kombinaty przetwórstwa mięsnego.

- reklama -

Według stacji przyczyna leży w złych warunkach socjalnych pracowników. Koncerny tej branży zatrudniają ogromną liczbę imigrantów z Europy Wschodniej, oferując im mieszkania w ciasnych hotelach zakładowych.
Dlatego od maja w zakładach mięsnych ziemi Północny Ren-Westfalia, Dolna Saksonia, Badenia-Wirtembergia i Szlezwik-Holsztyn, „zakaziło się setki osób”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jeśli wejdziesz między wrony…

Pewien zwolennik europejskiego podejścia do gościnności, w myśl którego gospodarze dostosowują się do zwyczajów gości, przekonał się, że podróże...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx