INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:15 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

We Francji powstał ruch „Protège ton église”. Młodzi katolicy będą bronić kościołów przed dewastacja

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Wobec coraz powszechniejszych we Francji ataków na katolickie świątynie, dwaj młodzi katolicy: Gauthier i Guillaume, wraz z przyjaciółmi, rozpoczęli nocne czuwanie przed kościołami.

Niebawem dołączyli do nich inni, co zaowocowało powstaniem ruchu „Protège ton église” (Chroń swój kościół). Organizacja liczy dziś setki młodych Francuzów. Jej oddziały działają w Paryżu, Nantes, Nicei i wielu innych miastach.

- reklama -

Według informacji Gauthier’a, najstarsi członkowie ruchu „obserwatorów” mają ok. 30 lat. – W naszej działalności chodzi przede wszystkim o pokazanie, że nie jesteśmy obojętni i że Francja jest w stanie chronić swoje dziedzictwo i korzenie” – powiedział Gauthier. W działalność ruchu włączyli się również wyznawcy innych niż katolicka religii.

Młodzi ludzie organizują się przez internet. Informacje o swoich akcjach, wraz ze zdjęciami, zamieszczają w mediach społecznościowych. Unikają pokazywania twarz, by nie prowokować agresywnych komentarzy, czy dalszych profanacji.

Założyciel ruchu podkreśla, że nie jest jego rolą ochrona wszystkich kościołów Francji, ale obudzenie sumień ludzi i uświadomienie im zagrożenia. Do wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w akcjach czuwania przy kościołach, Gauthier zaapelował:

- reklama -

Módlcie się za nas, ale także za tych, którzy dopuszczają się profanacji, o ich nawrócenie, bo jest tak jak powiedział Jezus: oni „nie wiedzą co czynią”.

Patronem organizacji jest bł. Noël Pinot – kapłan aresztowany w czasie rewolucji francuskiej, podczas sprawowania Mszy Świętej, następnie zgilotynowany.

Źródło:vaticannews.va/pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx