INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:16 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy Polacy się wreszcie obudzą?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Unia w końcu się zawali pod własnym ciężarem i szaleństwem klimatyzmu – tyle że wcześniej społeczeństwa zostaną doprowadzone do ruiny rosnącymi kosztami życia. Rzecz w tym, byśmy w jej upadku nie uczestniczyli i zawczasu wymiksowali się z tego obłędu, zanim okaże się, że zrobiono z nas masę żebraków, nie mających nic do powiedzenia we własnym kraju.

“Najważniejszym pytaniem z jakim wkraczamy w 2023 r. nie jest już to, czy nasz rząd wykaże się asertywnością w relacjach z Brukselą i czy będzie walczył o ocalenie naszej suwerenności. To są złudzenia, które miniony rok skutecznie rozwiał. Dziś wiemy, że premier Mateusz Morawiecki wraz ze swą kamarylą nie wykaże się twardą postawą i nie zablokuje dyktatorskich zakusów Komisji Europejskiej. Z prostego powodu – po skupionej po jego stronie rządowej większości nie ma takiej woli. Ostatecznym dowodem była zgoda na pisanie nam ustaw przez euromandarynów oraz rozpaczliwy apel Morawieckiego o „zakończenie sporu” z KE”, zauważa w “Warszawskiej Gazecie” Piotr Lewandowski.

- reklama -

“Skoro bowiem rząd dał kompletnie ciała, to tutaj jest ostatnia nadzieja: w oddolnym, społecznym nacisku, który zmusi rządzących do korekty kursu – co ma szczególne znaczenie w roku wyborczym. I właśnie z tym kluczowym pytaniem wkraczamy w nowy rok: czy polskie społeczeństwo, a przynajmniej ta patriotyczna, niepodległościowa jego część, zdąży się obudzić, zanim będzie za późno?”, zadaje pytanie i stawia niewesołą diagnozę – polskie społeczeństwo zapatrzone w wizję unijnych miliardów, kompletnie nie zdaje sobie sprawy ani ze związanych z nimi kosztów po naszej stronie, ani z mechanizmów ich pozyskiwania i wydatkowania.

Co gorsza, brakuje ugrupowania politycznego, które skutecznie by je obudziło. Jak diagnozuje Piotr Lewandowski – żadnemu ugrupowaniu na tym nie zależy. Opozycja chce “maksymalnego uzależnienia nas od Brukseli i w konsekwencji uczynienia z Polski prowincji scentralizowanego superpaństwa”.

“Prawo i Sprawiedliwość postawiło sobie za cel maksymalne wykorzystanie unijnych funduszy po to, by dzięki nim dokonać skoku cywilizacyjnego i zająć należne nam miejsce w europejskiej wspólnocie, rozumianej jako „Europa ojczyzn”. Tyle, że obecna Unia nie jest tą samą Unią, do której Polska wstępowała. “PiS najwyraźniej przegapił lub zlekceważył moment „przestawienia wajchy” w federalizacyjną stronę. Co gorsza, stał się zakładnikiem własnej retoryki spod znaku doktrynerskich zaklęć w rodzaju „dla obecności w UE nie ma alternatywy” i osobistej propagandy sukcesu Mateusza Morawieckiego rozpętanej na tle osławionych „770 miliardów zł”, pisze Lewandowski. A Polacy “nie łączą kropek”.

- reklama -

Co z tego wszystkiego wynika, czym nam grozi i jaka jest alternatywa – czytaj w ogólnopolskim tygodniku “Warszawska Gazeta” i na stronie internetowej www.warszawskagazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
03.01.2023 19:01

Jeszcze do tego artykułu nie doszłam. Jestem na wstępnej fazie lektury ,,Warszawskiej Gazety,, Cieszę się że z red. Lewandowskim łączy mnie podobieństwo w ocenie tego co się dzieje. Kto za ten stan rzeczy odpowiedzialnym jest. Jestem przerażona wizją przyszłości nie moją ale naszych dzieci, wnuków, którzy będą zmuszeni spłacać te szaleństwa Morawieckiego Chodzi o KPO któremu jestem przeciw.

farfisa
03.01.2023 17:58

POlacy pomylili EWG z UE

AMBROGI6O
04.01.2023 22:26

” Premier ” Mateusz M. był zakochany w cioci STASI z NRD .
A teraz w kim , tego nie wiemy ?

grom52
17.01.2023 09:31

Zawsze dotąd głosowałem na PIS ale to już przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku ! Zmuszają nas do wzięcia pożyczki o nie znanym oprocentowaniu. Wyznaczają na co Polska ma pieniądze wydać. Uzurpują sobie prawo do zatwierdzania projektów. Mamy żyrować długi innych. A kiedy Morawiecki potulnie jak gówniarz zgodził się na wszystko – stawiają następne warunki. Czy ja ..rwa śnię ??? I ten rząd nadal uparcie pcha nas w to szambo !!!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

5
0
Podziel się z nami swoją opiniąx