INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:52 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosyjskie natarcie pod Wuhledarem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Wojska rosyjskie rozpoczęły dzisiaj silne natarcie poprzez niewielką rzekę Kaszlachacż na przedmieściach miasteczka Pawliwka niedaleko od Wuhledaru w obwodzie donieckim. Do niedawna ten odcinek frontu był stosunkowo spokojny.

Kijów potwierdził natarcie przeciwnika, ale podał, że zostało odparte przy znacznych stratach Rosjan.

- reklama -

Według oceny wywiadu brytyjskiego natarcie prowadzą oddziały w sile brygady, czyli około kilku tysięcy ludzi z pełnym wsparciem ogniowym artylerii i jednostek pancernych. Przebieg porannych walk nie wskazuje jednak, aby Rosjanom udało się przełamać ukraińską obronę chociaż posunęli się o kilkaset metrów.

Zdaniem brytyjskich analityków Rosjanie nie posiadają w okolicy oddziałów zdolnych dokonać operacyjnego przełamania. Celem natarcia jest najprawdopodobniej rozpoznanie słabego punktu obrony oraz odciągnięcie słł ukraińskich spod Bachmutu – miasta, które Rosjanie od miesięcy usiłują zdobyć.

- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Lewackie szambo znowu wybiło

Obaj oskarżeni byli „wojownikami o prawa kobiet” oraz uczestnikami „Czarnych marszów” i „Manif”. Jeden z tych rycerskich obrońców kobiecej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx