INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:59 | wtorek | 28.11.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szykuje się rotacja generałów? 

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 listopada

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Jeśli Szojgu i Muratow uznają, że nie ma kim i czym uzupełnić wyrwy w szeregach, a więc dalsza ofensywa jest niemożliwa, to kariera Gierasimowa, twórcy doktryny rosyjskich sił zbrojnych, może się gwałtownie skończyć.  

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu wyjechał na inspekcję w strefę frontową i spotkał się “gdzieś” w zachodnim rejonie obwodu donieckiego z dowódcą Wschodniego Okręgu Wojskowego generałem Rustamem Muradowem. Dokładnie gdzie, resort obrony nie ujawnił, pokazując w sobotę jedynie krótki filmik. Równie enigmatycznie określono temat inspekcji ograniczając się do informacji, że Muratow zameldował o aktualnej sytuacji i toczących operacjach sił zbrojnych podległych jego dowództwu. Zdaniem analityków zachodnich Szojgu wyjechał, aby osobiście ocenić rozmiar strat w rejonie Wuhłedaru, gdzie Rosjanie dostali w minionych 3 tygodniach krwawe baty. Szojgu i Muratow mieli też zbadać, czy możliwe jest kontynuowanie rosyjskiej ofensywy w tym rejonie. 

- reklama -

Konsultacje Szojgu i Muratowem nie byłyby godne uwagi, gdyby nie nieobecność naczelnego dowódcy rosyjskich operacji na teatrze ukraińskim, szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generała Walerija Gierasimowa. Zgodnie z łańcuchem dowodzenie to Gierasimow powinien wizytować front w obwodzie donieckim, a jeżeli Szojgu postanowił udać się na pierwszą linię, to Gierasimow powinien mu towarzyszyć. Brak Gierasimowa może świadczyć, że popadł w niełaskę Kremla, ponieważ to pod jego dowództwem Rosjanie ponieśli pod Wuhłedarem katastrofalne straty w ludziach i sprzęcie. Jeśli Szojgu i Muratow uznają, że nie ma kim i czym uzupełnić wyrwy w szeregach, a więc dalsza ofensywa jest niemożliwa, to kariera Gierasimowa, twórcy doktryny rosyjskich sił zbrojnych, może się gwałtownie skończyć.  

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
nie ma
24.08.2023 08:21

Putin robi czystkę jak to robił Beria . Jagoda .poczekamy , a moze nie wsiadł do samolotu i szykuje się na Krem . , na kawę . ciekawe komu ona zaszkodzi .

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Danie z premiera, czyli historia Niderlandów

Oficjalnie holenderski przewoźnik wystawił Niemcom rachunek za transport 102 tys. Żydów. Niemcy, naród skrupulatny zapłacili im miliony guldenów.  Dopiero...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx