INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:40 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szykuje się rotacja generałów? 

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Jeśli Szojgu i Muratow uznają, że nie ma kim i czym uzupełnić wyrwy w szeregach, a więc dalsza ofensywa jest niemożliwa, to kariera Gierasimowa, twórcy doktryny rosyjskich sił zbrojnych, może się gwałtownie skończyć.  

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu wyjechał na inspekcję w strefę frontową i spotkał się “gdzieś” w zachodnim rejonie obwodu donieckiego z dowódcą Wschodniego Okręgu Wojskowego generałem Rustamem Muradowem. Dokładnie gdzie, resort obrony nie ujawnił, pokazując w sobotę jedynie krótki filmik. Równie enigmatycznie określono temat inspekcji ograniczając się do informacji, że Muratow zameldował o aktualnej sytuacji i toczących operacjach sił zbrojnych podległych jego dowództwu. Zdaniem analityków zachodnich Szojgu wyjechał, aby osobiście ocenić rozmiar strat w rejonie Wuhłedaru, gdzie Rosjanie dostali w minionych 3 tygodniach krwawe baty. Szojgu i Muratow mieli też zbadać, czy możliwe jest kontynuowanie rosyjskiej ofensywy w tym rejonie. 

- reklama -

Konsultacje Szojgu i Muratowem nie byłyby godne uwagi, gdyby nie nieobecność naczelnego dowódcy rosyjskich operacji na teatrze ukraińskim, szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generała Walerija Gierasimowa. Zgodnie z łańcuchem dowodzenie to Gierasimow powinien wizytować front w obwodzie donieckim, a jeżeli Szojgu postanowił udać się na pierwszą linię, to Gierasimow powinien mu towarzyszyć. Brak Gierasimowa może świadczyć, że popadł w niełaskę Kremla, ponieważ to pod jego dowództwem Rosjanie ponieśli pod Wuhłedarem katastrofalne straty w ludziach i sprzęcie. Jeśli Szojgu i Muratow uznają, że nie ma kim i czym uzupełnić wyrwy w szeregach, a więc dalsza ofensywa jest niemożliwa, to kariera Gierasimowa, twórcy doktryny rosyjskich sił zbrojnych, może się gwałtownie skończyć.  

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
nie ma
24.08.2023 08:21

Putin robi czystkę jak to robił Beria . Jagoda .poczekamy , a moze nie wsiadł do samolotu i szykuje się na Krem . , na kawę . ciekawe komu ona zaszkodzi .

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx