INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:48 | środa | 24.06.2026

© 2020-2026 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dobre wieści! Sąd zakazał wymagania paszportów Covid w restauracjach!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 czerwca

300 ocalonych

20/21 maja 1945 Armia Berlinga nie weszła jeszcze do gruzów Warszawy, a w podwarszawskim Rembertowie NKWD założyło obóz dla osób wywożonych do ZSRR. Teren obozu...

Koniecznie przeczytaj

Wyższy Sąd Andaluzji (TSJA) na południu Hiszpanii zniósł nakaz przedstawiania przez klientów placówek gastronomicznych paszportów Covid, na podstawie których konsumenci mieli prawo wstępu do restauracji i barów. Certyfikat ten potwierdza pełny proces szczepień przeciwko koronawirusowi.

W opublikowanym w sobotę dokumencie TSJA z siedzibą w Grenadzie wskazał, że klienci, aby wejść do placówek gastronomicznych nie muszą posiadać ani paszportu Covid, ani innego dokumentu potwierdzającego, że nie są zainfekowani koronawirusem.

- reklama -

Sędziowie wskazali, że utrzymywanie warunkowości wstępu do lokali na podstawie określonych dokumentów jest działaniem dyskryminującym obywateli.

Sprecyzowali, że domaganie się paszportów Covid od konsumentów nie jest działaniem “niezbędnym”, ale takim, które “ogranicza podstawowe prawa obywateli”.

Regiony wprowadzające obowiązek przedstawiania paszportu Covid, potwierdzającego pełny proces szczepień, twierdzą, że dokument ten służy zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego.

- reklama -

Dotychczas w 47-milionowej Hiszpanii co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 70 proc. populacji. Rząd Pedro Sancheza twierdzi, że jeszcze w sierpniu podobny odsetek obywateli zakończy pełny proces szczepień.

Marcin Zatyka (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne kłamstwo o ekshumacjach na Ukrainie

Nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie żadnych ekshumacji ofiar ukraińsko-niemieckiej zbrodni ludobójstwa w Hucie Pieniackiej - Panie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx