INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:03 | wtorek | 26.08.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

No menu items!
Więcej

    Podpisz petycję w obronie dr. Zbigniewa Martyki!  

    Czas czytania: 3 min.

    Kartka z kalendarza polskiego

    26 sierpnia

    Cześć i Chwała Bohaterom! 1 sierpnia 1944 r.

    Dla Polaków jednakowymi bohaterami są ci, którzy poszli 1 sierpnia do walki i ci, którzy zginęli zamordowani przez Niemców w odwecie za walczących. 1...

    Koniecznie przeczytaj

    Skandaliczny wyrok Sądu Lekarskiego, zakazującego znakomitemu specjaliście, dr. Zbigniewowi Martyce wykonywania przez rok praktyki lekarskiej wywołał w Polsce falę oburzenia.

    Stowarzyszenie  Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi stworzyło i udostępnia petycję, kierowaną do ministra zdrowia, w obronie znakomitego i wiernego swemu powołaniu lekarza. Publikujemy treść petycji.

    - reklama -

    Szanowny Pan Minister
    Adam Niedzielski

    Szanowny Panie Ministrze!

    Pragnę wyrazić stanowczy sprzeciw wobec skandalicznego wyroku wydanego przez Sąd Lekarski przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie w sprawie dra Zbigniewa Martyki.

    - reklama -

    Ten specjalista dwóch dziedzin, doktor nauk medycznych i ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu przez nieobiektywny organ, który zamiast realizować prawdziwy interes publicznej służby zdrowia, wydał werdykt zamykający usta debacie eksperckiej w sprawie trwającej ponad dwa lata tzw. pandemii koronawirusa.

    Medyczne korporacje ograniczają swobodę wyrażania poglądów i prowadzenia naukowych dyskusji przez lekarzy, którzy kwestionują narrację narzucaną przez część środowisk medycznych i lobby farmaceutyczne.

    Skutkiem ograniczania debaty naukowej jest jawne pogwałcenie zasady „Primum non nocere” – „Po pierwsze nie szkodzić”, uznawanej od wieków przez lekarzy jako drogowskaz etycznego wykonywania zawodu.

    - reklama -

    Panie Ministrze!

    Praktyka ostatnich lat dowodzi, że lekarze podejmujący próby dyskusji naukowej, bazującej na wiedzy medycznej i mającej na celu dobro pacjentów, są poddawani presji, a nawet szykanom ze strony struktur korporacyjnych, zrzeszających środowiska medyczne.

    W ostatnich dniach byliśmy świadkami haniebnej decyzji Sądu Lekarskiego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie, która właśnie w myśl ochrony korporacyjnego interesu jednolitej narracji w sprawie Covid-19 zaatakowała znanego i cenionego specjalistę.

    Uznaję takie dyskryminujące postępowanie organizacji zawodowych jako nieetyczne i niegodne osób wykonujących zawody zaufania publicznego. 

    Ofiarami braku rzetelnej debaty o sposobach leczenia oraz o działaniu i skutkach ubocznych stosowanie niektórych leków są zwykli ludzie – pacjenci, którzy z pełną ufnością powierzają swoje zdrowie i życie w ręce pracowników służby zdrowia.

    Niepokojący jest fakt, że o tych błędach systemowych, w wyniku których ponad 200 tysięcy Polaków straciło życie, środowiska korporacji medycznych nie chcą dyskutować i nie wykazują woli ani inicjatywy dokonania poprawy organizacji służby zdrowia.

    Apeluję do Pana o niezwłoczną interwencję i monitorowanie dalszego przebiegu wydarzeń w sprawie wyroku na dra Zbigniewa Martykę. 

    Nie ma naszej zgody na to, aby w naszym kraju debata ekspercka została zdominowana przez zwolenników jednego rozwiązania, a ich merytorycznych przeciwników szykanuje się, zamyka usta i pozbawia prawa wykonywania zawodu!

    Żądam natychmiastowego zbadania sprawy i interwencji, która pomoże rozwiązać ten problem, i stanie się jasnym sygnałem ze strony Rządu, że Polska jest krajem w którym prawo jest równe dla każdego, a sądy kapturowe lekarzy opłacanych przez zagraniczne koncerny nie będą czuły się bezkarne wobec sprzeciwiających się ich narracji specjalistom.

    Petycję można podpisać na stronie internetowej: https://dajcieleczyc.pl/obrona-dr-martyki/

    Śledź nas na:

    Czytaj:

    Oglądaj:

    Subskrybuj
    Powiadom o

    0 komentarzy
    oceniany
    najnowszy najstarszy
    Wbudowane informacje zwrotne
    Zobacz wszystkie komentarze
    reklama spot_img

    Ostatnio dodane

    KPO, czyli program jacht+

    Miało być nowocześnie i innowacyjnie. Wyszło jak zawsze - miliony z KPO, które będziemy spłacać latami poszły na jachty,...

    Przeczytaj jeszcze to!

    0
    Podziel się z nami swoją opiniąx