INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:07 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk został zapytany o związki partnerskie. Zobaczcie co odpowiedział i co obiecał

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Donald Tusk był jednym z gości organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campusu Polska. Choć w sieci pojawiają się drwiny z udziału lidera PO w panelu, czytamy, że przyjechał, pogadał, zjadł kolację, przespał się i pojechał, to podczas samego wystąpienia, powiedział kilka słów, obok których nie sposób przejść obojętnie.

W pewnym momencie debaty, z sali padło pytanie od jednego z uczestników:

- reklama -

– Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem? – zapytał mężczyzna.

Oczywiście Tusk, jak to Tusk, początkowo lawirował i unikał odpowiedzi. Znamy to dobrze, lider PO słynie z braku konkretów. Wreszcie jednak odpowiedział:

Jestem politykiem ostrożniejszym niż Rafał, niż większość z was mogłaby oczekiwać, jeśli chodzi o te mocne, potrzebne zmiany obyczajowe w Polsce. Ostrożniejszym dlatego, że jestem przekonany, że dla bardzo wielu Polaków to jest ciągle coś, co niełatwo przychodzi im akceptować – mówił Tusk.

- reklama -

W mojej ocenie trzeba robić wszystko, aby osoby nieheteroseksualne czuły się nie tylko uprawnione do zawarcia związku małżeńskiego, ale także, żebyśmy wszyscy czuli się wobec siebie dobrze, żebyśmy znaleźli w sobie gotowość do akceptacji – dodawał Tusk.

Wreszcie z sali padło ważne pytanie „kiedy”?

Tusk musiał coś odpowiedzieć, nie miał wyjścia:

- reklama -

To nie do mnie pytanie, bo to nie ja decyduję. Mogę natomiast zadeklarować, że jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce – zadeklarował Tusk.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x