INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:22 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ksiądz weźmie ślub z ministrantem? Szokująca kampania LGBT oburza wiernych [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Księża promując homoseksualizm i wspierają środowiska LGBT. Skandaliczna kampania wywołała zgorszenie wśród katolików.

Niemieccy biskupi nie kryją dumy z udziału tamtejszych księży w kampanii na rzecz osób LGBT „Takimi, jakimi stworzył nas Bóg: Coming out w Kościele katolickim”. Występują w niej pracownicy kościelni w związkach homoseksualnych, w tym księży, którzy podkreślają, że są gejami.

- reklama -

Co szokujące, kampania z udziałem duchownych oskarża Kościół katolicki o utrzymywanie „oszczerczego” nauczania na temat „płci i seksualności”. Niemieccy hierarchowie przekonują, że „nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu i tożsamości płciowej musi się zmienić – a niemiecka Droga Synodalna jest właściwym środkiem do osiągnięcia tego celu”.

Kampania obejmuje m.in. manifest, film telewizyjny w „prime time” w ARD, filmy w mediach publicznych, publikację książkową oraz liczne reportaże, wiadomości i wywiady w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Konferencja Episkopatu Niemiec opublikowała 24 stycznia, oficjalne oświadczenie biskupa Helmuta Diesera z Akwizgranu. Dieser w imieniu Konferencji Biskupów Niemieckich wyraził zadowolenie z akcji LGBT, mówiąc, że kampania jest „znakiem, że pracujemy nad tym, aby taki klimat wolności od strachu powstał i zapanował w naszym Kościele”.

- reklama -

Diecezja Essen ogłosiła, że popiera inicjatywę „#OutinChurch”. Podkreślono, że „biskup Franz-Josef Overbeck już dwa lata temu wezwał Kościół do odpatologizowania homoseksualizmu”.

Wikariusz generalny diecezji ks. Klaus Pfeffer osobiście bierze udział w tej kampanii.

Biskup Osnabrück Franz-Josef Bode stwierdził, że docenia kampanię jako „odważny krok 125 pracowników Kościoła katolickiego z całego kraju”, a diecezja Würzburg poinformowała, że diecezjalna „Duszpasterska Grupa Robocza Regenpastoral” powołana przez biskupa Franza Junga, z zadowoleniem przyjmuje kampanię na rzecz osób LGBT.

- reklama -

Mało tego, biskup drezdeńsko-miśnieński Heinrich Timmerevers pochwalił akcję „ujawnienia” i podziękował aktywistom na oficjalnym koncie Twittera swojej diecezji za „imponujące świadectwa”, za które był „bardzo wdzięczny”.

Arcybiskup Heße stwierdził, że postulaty kampanii LGBT powinny być realizowane na Drodze Synodalnej.

„Kościół, w którym ludzie muszą się ukrywać z powodu swojej orientacji seksualnej, nie może być, moim zdaniem, w duchu Jezusa. Zawsze jesteśmy wezwani do autentyczności i przejrzystości przed Bogiem i, oczywiście, przed sobą nawzajem! Nie wolno i nie należy się tego obawiać”, powiedział abp Heße.

Jakby i tego było mało, aktywiści LGBT domagają się zmiany kościelnego prawa pracy tak, aby „życie zgodne z orientacją seksualną i tożsamością płciową” nie prowadziło do ich zwalniania z pracy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Najnowszy plan dla Unii Europejskiej – zakaz jedzenia mięsa i nabiału oraz hodowli wszelkich zwierząt

Według najnowszych projektów obywatele państw członkowskich Unii mają żywić się „szczawiem i mirabelkami”, nosić łapcie i zostać objęci zakazem...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x