INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:34 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Eurazja od Lizbony po Władywostok – czy Rosja realizuje niemiecki pomysł? 

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Miedwiediew ogłasza rosyjski plan otwartej Euroazji – od Lizbony do Władywostoku. Media grzmią, zapominając, że to w zasadzie pomysł niemiecki, wymyślony przez Angelę Merel w 2015 roku.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i zarazem były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zamieścił w mediach społecznościowych wpis „o fejkach i prawdziwej historii”. Od typowego ruskiego bełkotu różni go ujawnienie „planów” Putina, który nie zamierza zatrzymać się na Ukrainie, ale zbudować „otwartą Eurazję –  od Lizbony po Władywostok”.

- reklama -

Leninowskie marzenia

„Najważniejszym celem jest zmiana krwawej i pełnej kłamliwych mitów świadomości części Ukraińców, co służyć będzie zapewnieniu spokoju przyszłych pokoleń Ukraińców i zbudowanie otwartej Euroazji – od Lizbony do Władywostoku”, wyłożył rosyjską strategię na najbliższe miesiące (i latat) Miedwiediew.

Można powiedzieć – nic nowego, bo Związek Sowiecki od Atlantyku po Pacyfik chciał budować już Lenin i w 1920 r. wybrał się nawet w tym celu pod Warszawę. Różnica jest jednak taka, że dziś Putin klawiaturą Miedwiediewa ogłasza realizację pomysłu, który w 2015 r. ustalał z Niemcami.

- reklama -

Niemieckie projekty

Już w 2013 r. Niemcy forsowały wprowadzenie ruchu bezwizowego z Rosją (rozpromieniony Radek Sikorski w ransz polskiego ministra spraw zagranicznych ściskał wtedy dłonie Ławrowa i Guida Westerwelle, ministra spraw zagranicznych RFN). W 2015 r., a zatem już po inwazji rosyjskiej na Krym, występująca na forum ekonomicznym w Davos kanclerz Angela Merkel zaproponowała „rozważenie w szerszym gronie między Unią Europejską i Euroazjatycką Unią Gospodarczą możliwości kooperacji w ramach Przestrzeni Gospodarczej, którą prezydent Putin określił jako “obszar handlu między Lizboną a Władywostokiem”. Treść oświadczenia pozwala przypuszczać, że przed wystąpieniem w Davos Angela rozmawiała z Władimirem, wyłuszczyła mu niemiecki pomysł, on go nazwał i dał jej „zielone światło” na otwarte pociągnięcie tematu na forum międzynarodowym.

Merkel chyba bardzo na tym zależało, bo kwestię stworzenia obszaru wolnego handlu od Lizbony do Władywostoku podsumowała stwierdzeniem: – To musi być naszym celem. I miała na myśli całą Unię. Jak wówczas przekonywała, taka kooperacja pozwoliłaby też na usunięcie trudności związanych z umową stowarzyszeniową Unii Europejskiej z Ukrainą.

- reklama -

Plan ten poparł wicekanclerz Sigmar Gabriel. Dziennik  „Sueddeutsche Zeitung” pisał wtedy, że Sigma Gabriel sugerował, że Unia Europejska  musi zastanowić się co zaoferować Rosji (sic!) po zakończeniu wojny i że Moskwie powinno się zaproponować jakieś wyjście. Niemieckie media nazwały to stanowisko władz RFN „dyskretną ofertą” złożoną prezydentowi Rosji w sprawie rozwiązania konfliktu. Taka to taktyka na Putina – on napadał, Niemcy zapowiadały, że trzeba zrobić mu dobrze, to się opamięta.

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow

Minęło parę lat, Putin zaatakował Ukrainę a jego marionetka oficjalnie komunikuje, że celem Rosji jest wcielenie w życie pomysłu Niemiec z 2015 roku, może w nieco zmodyfikowanej formie. I robi to w czasie, kiedy Niemcy na potęgę handlują z Rosją pomimo nakładanych na ten kraj sankcji. Znając historię stosunków niemiecko-rosyjskich, pytanie, czy teraz nie oglądamy aby realizacji nowego paktu Ribbentrop-Mołotow, nasuwa się samo.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Lew Rurykiewicz
05.04.2022 23:29

Moim zdanie z analizy rynku od 1990 roku mamy światowy regres aktywów inwestycyjnych,ciągle i szybkie ,,uciekanie,, inwestycji oraz zdarzenia naturalne spowodowało niewiarygodność wszystkich Banków Centralnych,czytaj Rotschildów i Morganów,więc poszli po bandzie rozpętali pandemie i wojnę,i powiedz mi czerwony szyld że polski hrabia się myli?Jaki durny kacap dał mu ,,szlachectwo,, chamowi i złodziejowi a dziś mordercy z Buczy?,a wcześniej z Burami,I i II światowe,wprowadzenie Jałty i mord 120 mln Słowian,60 mln Chińczyków,bo dla was z zachodu to nie są ludzie a służba???Jacy poważni,to wszystko macie w gogle i wiki,a macie rozum na finanse czy tylko służba,che?Co do planu jest jak najbardziej realny ale nie jako IV RZESZA,czy Unia,czy Federacja ,jeden sprawdzony model to RZECZYPOSPOLITA,jej naśladowanie nieustane tylko powoduje śmierć,ból i upadek człowieka…co właśnie obserwujemy obecnie.

alice
06.04.2022 02:20

🔥👄 Dziewczyny na seks w Twoim mieście – only4you.site

piter
06.04.2022 10:11

. . . jak świat światem , niemiec rusek ni żyd nie będzie dla Polaka bratem

grom52
06.04.2022 18:52

Prośba i jednocześnie propozycja do struktur ANONYMOUS. Zamieniajcie określenie Federacja Rosyjska na Rosyjska Dzicz we wszystkich dokumentach do których jesteście w stanie dotrzeć. Poczynając od Wikipedii, wszelkich Encyklopedii, słowników a nawet nazw na mapach tego bandyckiego kraju.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx